Aktualizacja: 06.12.2024 05:32 Publikacja: 17.09.2023 06:49
Piotr Kunysz
Piotr Kunysz jest wiceprezesem Polskiego Związku Kiteboardingu
Foto: Archiwum prywatne
Polacy podczas mistrzostw świata w kiteboardingu nie wywalczyli kwalifikacji olimpijskiej, choć nadzieje były niemałe. Co się stało?
Mamy zawodników z europejskiej, a nawet światowej czołówki, czasem jeden błąd wystarczy, żeby stracić szansę. Tak było podczas mistrzostw świata w Hadze. Maks Żakowski, który był jednym z faworytów, pogubił się pierwszego dnia, a potem nie wiało i nie odrobił strat. Skończył zawody na jedenastym miejscu.
To podobno nie jest plotka, że Andrzej Duda może zostać członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale raczej nie pomoże mu w tym Donald Trump.
Organizacja przez Rosję Światowych Igrzysk Przyjaźni została oficjalnie przełożona na czas nieokreślony. W internecie opublikowano dekret w tej sprawie podpisany przez Władimira Putina. Igrzyska początkowo miały odbyć się we wrześniu w Moskwie i Jekaterynburgu, później wydarzenie przełożono na 2025 rok.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
Ogłoszono nazwiska 25 polskich sportowców nominowanych w 90. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. Głosowanie potrwa do 3 stycznia.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
W wieku 38 lat zmarł Michał Dąbrowski, szermierz, medalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Sebastian Kawa, utytułowany pilot szybowcowy i lekarz ginekolog-położnik, odbył lot szybowcem nad łańcuchem górskim Karakorum. To zlodowaciałe góry, przez co latanie w okresie letnim jest tam wręcz niemożliwe.
Nasi lotnicy w 2023 roku wywalczyli w imprezach rangi światowej 58 medali, w tym 20 złotych. Teraz - gdy Aeroklub świętuje 105-lecie istnienia - może być jeszcze lepiej, zwłaszcza że wielkie zawody odbędą się także w Polsce.
Legendarny polski himalaista Jerzy Kukuczka, który przez lata uznawany był za drugiego człowieka, który zdobył wszystkie najwyższe szczyty na świecie, wraz z Reinholdem Messnerem, usunięty został z Księgi Rekordów Guinnessa.
Już nie deska z żaglem, ale z latawcem jest najbardziej trendy nad morzem. Nic dziwnego, że za rok zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.
Już nie deska z żaglem, ale taka deska z latawcem jest najbardziej trendy nad morzem. Zainteresowanie kitesurfingiem rośnie. Nic dziwnego, że za rok zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.
Adrian Kostera zajął trzecie miejsce w zawodach Swiss Ultra Triathlon na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Polak przepłynął 38 km, przejechał na rowerze 1800 km i przebiegł 422 km w czasie poniżej 190 godzin, poprawiając rekord świata sprzed zawodów.
O wysiłku w sportach ekstremalnych mówi „Rzeczpospolitej” dr hab. Jakub Chycki, Body & Brain Performance Center, Instytut Nauk o Sporcie AWF Katowice.
Po tym, jak z rywalizacji wycofał się Robert Karaś realne szanse na zwycięstwo w Swiss Ultra Triathlon ma jeszcze inny z Polaków, Adrian Kostera. W zawodach na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana zawodnik zajmuje obecnie drugie miejsce. "Interesuje nas tylko rekord" - deklaruje jego zespół.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas