Czyste konto Szczęsnego, Juventus w ćwierćfinale Pucharu Włoch

Gole Federico Bernardeschiego i Moise Keana dały Juventusowi wyjazdowe zwycięstwo 2:0 nad Bologną i awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. W bramce Juventusu stał Wojciech Szczęsny, z kolei bramkarz ekipy z Bolonii - Łukasz Skorupski - przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Publikacja: 13.01.2019 03:24

Juventus przystąpił do meczu z Bologną bez Cristiano Ronaldo i Paulo Dybali, którym trener postanowił dać odpocząć w tym spotkaniu. Mimo to i tak na boisku było widać różnicę klas między mistrzem Włoch, a broniącą się przed spadkiem z Serie A ekipą z Bolonii.

Minęło zaledwie 9 minut meczu, a błąd bramkarza gospodarzy pozwolił Juventusowi wyjść na prowadzenie po golu Bernardeschiego.

Tuż po przerwie wynik meczu ustalił 18-letni Kean, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie.

W końcówce spotkania na murawie pojawił się Ronaldo, ale Portugalczyk tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Juventus ma szansę wygrać Puchar Włoch po raz piąty z rzędu.

W ćwierćfinale nie zobaczymy natomiast Sampdorii, która po dogrywce przegrała z Milanem 0:2. Bohaterem spotkania był rezerwowy piłkarz Milanu, Patrick Cutrone, który zdobył oba gole dla ekipy z Mediolanu. Karol Linetty rozpoczął mecz w podstawowym składzie ekipy z Genui, ale w 21 minucie musiał zejść z murawy z powodu kontuzji. W dogrywce na boisku pojawił się Dawid Kownacki.

W ostatnim sobotnim meczu Pucharu Włoch Lazio Rzym wygrało z Novarą 4:1.

2 / 3
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców
Górnik Zabrze na ścieżce do sukcesu. Na taki sezon czekał 30 lat
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym