Ekstraklasa: Piast coraz wyżej. Wygrana z Górnikiem

Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:2 w pierwszym meczu 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Oba gole padły po stałych fragmentach, a druga z bramek po tym, gdy sędzia Szymon Marciniak przyznał rzut karny na podstawie analizy VAR - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 08.03.2019 19:15 Publikacja: 08.03.2019 19:00

Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice

Pierwsi na prowadzenie mogli wyjść gospodarze, jednak w trzeciej minucie po koronkowej akcji Jesus Jimenez uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. Słowacki golkiper jeszcze kilkakrotnie popisywał się skutecznymi interwencjami, a niewykorzystane sytuacje zemściły się na zabrzanach w 36. minucie - relacjonuje Onet. Wówczas, przed polem karnym faul popełnił Michał Koj, a do rzutu wolnego podszedł Mikkel Kirkeskov, który ładnym uderzeniem pokonał nieporadnie interweniującego Martina Chudego. Krótko po tym, wyrównać stan meczu mógł Giannis Mystakidis, ale piłka przeleciała tuż obok bramki. Identycznie było w doliczonym czasie gry, kiedy na strzał zdecydował się Joel Valencia.