LOTTO Ekstraklasa: skromna wygrana Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk pokonała na swoim stadionie Lecha Poznań 1;0 w meczu 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy - podaje Onet. Gola na wagę zwycięstwa strzelił już w 10. minucie Artur Sobiech.

Aktualizacja: 06.04.2019 22:39 Publikacja: 06.04.2019 22:34

Lech Poznań cały czas znajduje się w dołku i musi walczyć o miejsce w górnej "ósemce". Co prawda porażka Korony Kielce i remis Wisły Kraków sprawiły, że Kolejorz cały czas ma wszystko w swoich rękach, ale zawodnicy prowadzeni przez Dariusza Żurawia muszą walczyć o każdy punkt. W meczu w Gdańsku nie byli faworytem, ale Lechia, choć lideruje w tabeli, miewa gorsze momenty i Lechici zamierzali to wykorzystać.

Lech zaczął odważnie, ale już w 10. minucie otrzymał mocny cios. Niezwykle efektowną przewrotką w polu karnym zagrał Błażej Augustyn, piłka trafiła na głowę Artura Sobiecha i były napastnik reprezentacji Polski zdobył pierwszą bramkę dla Lechii. Minutę później mogło być już 2:0, ale Michał Mak w dobrej sytuacji uderzył w słupek.

Później groźnie strzelał jeszcze Lukas Haraslin, ale coraz częściej to Lech był przy piłce. Przyjezdni długo nie mogli stworzyć sobie groźnej okazji. Udało im się to dopiero w 42. minucie, kiedy świetną solową akcją popisał się Robert Gumny, który efektownie minął dwóch rywali, ale jego zagranie w stronę Kamila Jóźwiaka nie dotarło do adresata i do przerwy Lech przegrywał 0:1 - relacjonuje Onet.

Siedem minut po wznowieniu gry Lechia mogła prowadzić już 2:0. Po krótko rozegranym rzucie wolnym z boku boiska na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Haraslin, ale futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku i fani gospodarzy mogli tylko głęboko westchnąć, bo wielu z nich już widziało ją w siatce.

Kolejne minuty to dalsze próby Lechii. Swoich szans szukali Haraslin i Sobiech, a w 70. minucie ładną akcję przeprowadził na skrzydle Konrad Michalak, ale żadna z tych prób nie zakończyła się powodzeniem.

Ostatnie minuty tego spotkania nie były szczególnie interesujące i ostatecznie Lechia wygrała to spotkanie 1:0. Dla gospodarzy oznacza to, że wciąż pozostają liderem LOTTO Ekstraklasy i przed niedzielnym spotkaniem Legii Warszawa mają nad mistrzami Polski sześć punktów przewagi. Kolejorz pozostaje na siódmej pozycji i przed ostatnim meczem rundy zasadniczej z Jagiellonią Białystok wciąż nie jest pewny gry w górnej "ósemce".

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: Artur Sobiech (10)

2 / 3
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł
Barcelona gra o wicemistrzostwo Hiszpanii, a Robert Lewandowski o tytuł króla strzelców