Superpuchar Polski dla Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk po raz drugi w historii zdobyła Superpuchar Polski. W Gliwicach, po dobrym widowisku, zespół prowadzony przez Piotra Stokowca pokonał Piasta 3:1. Gole dla zwycięzców strzelali Lukas Haraslin (dwa) i Jarosław Kubicki - informuje Onet.

Publikacja: 13.07.2019 22:26

Po pierwszej połowie po bramkach Haraslina - już w 2. minucie -  i Kubickiego Lechici prowadzili 2:0.

Trzecią bramkę dla Gdańska ponownie strzelił w 48. minucie Haraslin.

Piast próbował zmniejszyć prowadzenie Lechii, udało się to w 68. minucie Sokołowskiemu. Zespołowi z Gliwic do końca nie udało się jednak odrobić strat i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii Gdańsk 3:1.

W zespole Lechii Gdańsk debiutował odkupiony ze zdegradowanego Zagłębia Sosnowiec Serb Zarko Udovicić, który w Zagłębiu strzelił 9 goli i zaliczył 11 asyst. Dzisiejszy występ może także zaliczyć do udanych - już w 2. minucie najpierw zwodem na zamach oszukał jednego z rywali, a później posłał znakomite dośrodkowanie w pole karne Piasta - pisze Onet.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)

Bramki: Sokołowski (68) – Haraslin (2, 47), Kubicki (21)

Piast: Szmatuła – Mokwa, Czerwiński, Huk, Kirkeskov – Badia, Hateley (62 Sokołowski), Milewski (90+2. Korun), Holubek (46. Valencia) – Felix (83. Konczkowski), Parzyszek (63 Aquino). Trener: Fornalik

Lechia: Kuciak – Fila, Maloca, Augustyn, Mladenović (88 Nalepa) – Łukasik, Kubicki – Haraslin (66. Peszko), Gajos (73. Makowski), Udovicić (90+6. Egy) – Paixao (59 Sobiech). Trener: Stokowiec

Pozostało 85% artykułu
2 / 3
Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym