Harry Kane zagrał dla Anglii po raz setny. Uczcił to dwoma golami

Harry Kane w meczu grupy B2 Ligi Narodów zdobył oba gole w wygranym przez Anglię 2:0 meczu z Finlandią. Dla Kane'a było to setne spotkanie w barwach angielskiej reprezentacji.

Publikacja: 11.09.2024 05:06

Harry Kane

Harry Kane

arb

31-letni napastnik Bayernu Monachium, kapitan reprezentacji Anglii, w meczu z Finlandią był kilka razy zatrzymywany przez bramkarza Finów, Lukasa Hradecky'ego, ale ostatecznie pokonał go w 57. minucie otwierając wynik spotkania.

Harry Kane z 64 golem w barwach reprezentacji Anglii

Drugiego gola Kane zdobył w 76. minucie – był to jego 68 gol w barwach reprezentacji. Żaden piłkarz w historii angielskiej kadry nie strzelił dla niej tylu goli.

W meczu z Finlandią Kane mógł cieszyć się z hattricka, ale jego bramka zdobyta głową w pierwszej połowie nie została uznana z powodu spalonego.

Gdy kapitan reprezentacji Anglii schodził z murawy w 80. minucie był żegnany owacją na stojąco.

Harry Kane poszedł w ślady Wayne'a Rooneya i Bobby'ego Charltona

Kane jest dopiero trzecim piłkarzem w historii reprezentacji Anglii, który strzelił gola w swoim setnym meczu w narodowych barwach – wcześniej dokonali tego tylko Wayne Rooney i Bobby Charlton.

- To była dla mnie wielka noc, jestem naprawdę dumny. Chcę strzelać gole i pomagać drużynie – zapewnił.

Dla Anglii było to drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów, w której reprezentacja „Lwów Albionu” walczy o powrót do grupy A (w pierwszym meczu Anglicy wygrali z Irlandią). Obecnie Anglia przewodzi w tabeli grupy B1 (oprócz Irlandii i Finlandii jej rywalem w tej grupie jest jeszcze Grecja).

W meczu z Finlandią w reprezentacji Anglii zadebiutował Angel Gomes, pomocnik Lille. Drugi mecz w reprezentacji rozegrał obrońca Manchesteru City, Rico Lewis.

Mecz z Finlandią był też drugim spotkaniem pod wodzą tymczasowego selekcjonera reprezentacji Anglii, Lee Carsleya, który po Euro 2024 zastąpił w roli trenera reprezentacji Garetha Southgate'a. Anglia została wicemistrzem Europy, ale wielu kibiców krytykowało Southgate'a za zbyt defensywny styl reprezentacji. Po Euro Southgate sam zrezygnował z prowadzenia kadry „Lwów Albionu”.