Lewandowski golem ze Szkocją dogonił legendę. Cristiano Ronaldo z jubileuszową bramką

Robert Lewandowski w meczu Szkocja - Polska (2:3) w Lidze Narodów strzelił swojego 84. gola w drużynie narodowej. Na liście najlepszych strzelców w historii futbolu reprezentacyjnego, kapitan Polski zrównał się ze słynnym Węgrem Ferencem Puskásem. Jubileusz świętuje z kolei Cristiano Ronaldo.

Aktualizacja: 05.09.2024 23:04 Publikacja: 05.09.2024 22:15

Robert Lewandowski

Reprezentacja Polski meczem w Szkocji rozpoczęła nowy sezon piłkarskiej Ligi Narodów. Po dramatycznym spotkaniu, Polacy wygrali 3:2, a decydującego gola w doliczonym czasie gry zdobył Nicola Zalewski. W naszej grupie występują jeszcze Portugalia i Chorwacja – w ich starciu Portugalczycy zwyciężyli 2:1.

Szkocja – Polska w Lidze Narodów. Szymański z dystansu, Lewandowski z karnego [WIDEO]

Kadra Michała Probierza w pierwszej połowie meczu ze Szkocją była bardzo skuteczna. Już w 8. minucie, po przejęciu piłki przez Kacpra Urbańskiego i asyście Roberta Lewandowskiego, pięknym golem z dystansu popisał się Sebastian Szymański.

Kolejne minuty upłynęły pod dyktando Szkotów, ale tuż przed przerwą szarża Nicoli Zalewskiego zakończyła się faulem w polu karnym i Polska miała „jedenastkę”. Tę na bramkę - tym razem pewnym strzałem – zamienił Robert Lewandowski.

Tym samym prawie 16 lat po swoim debiucie w reprezentacji (10 września 2008 r., San Marino – Polska), Robert Lewandowski strzelił swojego 84. gola dla drużyny narodowej. Tylko siedmiu piłkarzy w historii strzeliło więcej goli dla reprezentacji swojego kraju (Lewandowski golem w meczu Szkocja – Polska zrównał się na liście ze słynnym Ferencem Puskasem).

Cristiano Ronaldo w meczu Portugalia - Chorwacja z golem nr 900 w karierze [WIDEO]

Lider tej listy, Cristiano Ronaldo, strzelił swojego gola w meczu Portugalia – Chorwacja dziesięć minut przed trafieniem Lewandowskiego w Glasgow. Dla Portugalczyka był to gol nr 131 w drużynie narodowej i jego przewaga nad drugim Leo Messim jeszcze wzrosła. Jednocześnie Cristiano Ronaldo świętuje strzelenie swojego gola nr 900 w zawodowej karierze, a przynajmniej taką statystykę przekazuje UEFA.