Wstrząs na rynku telewizyjnym. Będzie nowy nadawca Ligi Mistrzów

Canal+ pozyskał wyłącznie prawa do transmisji meczów piłkarskiej Ligi Mistrzów na trzy kolejne sezony: 2024/25, 2025/26 i 2026/27. Rozgrywki wcześniej pokazywał Polsat.

Publikacja: 23.03.2024 11:51

Wstrząs na rynku telewizyjnym. Będzie nowy nadawca Ligi Mistrzów

Foto: Adobe Stock

To na rynku duża zmiana, bo Liga Mistrzów była perłą w koronie piłkarskich praw dotychczasowego nadawcy. Polsat już wcześniej, wraz z końcem 2023 roku, stracił ponadto sublicencję na pokazywanie spotkań reprezentacji Polski. Niewykluczone za to, że teraz spróbuje sięgnąć po prawa do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy, gdzie aspirują kluby PKO BP Ekstraklasy.

Canal+ ma już w swoim futbolowym portfolio zarówno krajowe rozgrywki, jak i czołowe ligi zagraniczne: angielską (dwa mecze w kolejce) oraz hiszpańską (pięć). Nadawca odzyskuje rynek po tym, jak kilka lat temu stracił na rzecz Viaplay pełne prawa do transmisji Premier League.

Czytaj więcej

Polska - Estonia. Czy po takim zwycięstwie można się cieszyć

Kto pokaże w Polsce transmisje z meczów Ligi Mistrzów

„Pierwszym wydarzeniem transmitowanym przez Canal+ w Polsce będzie Superpuchar UEFA rozgrywany w sierpniu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim rozpocznie się rywalizacja w pierwszej fazie Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Młodzieżowej UEFA” - czytamy w komunikacie prasowym przygotowanym przez biuro prasowe nadawcy.

Format rozgrywek będzie w nowym sezonie inny. Liczba drużyn zwiększy się z 32 do 36, mecze będą zaś rozgrywane w każdym miesiącu od sierpnia do maja. Rywalizację grupową zastąpi faza ligowa, gdzie każda z drużyn rozegra po osiem spotkań – cztery u siebie oraz cztery na wyjeździe.

Każdego dnia meczowy to dziewięć meczów, czyli o jeden więcej niż do tej pory. Począwszy od 1/8 finału rozgrywki będą kontynuowane w dotychczasowym formacie play-off. „Równolegle do Ligi Mistrzów widzowie Canal+ zobaczą najlepsze mecze drużyn rywalizujących w Lidze Młodzieżowej UEFA” - informuje nadawca.

Czytaj więcej

Polska - Estonia. Dlaczego Robert Lewandowski wyszedł na boisko z córką

Prawa do transmisji sportowych Canal+ w Polsce

 Canal+ Polska transmituje na swoich antenach mecze piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, wybrane spotkania angielskiej Premier League oraz hiszpańskiej LaLiga, żużlową PGE Ekstraligę, NBA, a także tenisowe turnieje z cyklu WTA.

Piłka nożna
Liga Konferencji Europy: Asysta Sebastiana Szymańskiego
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Piłka nożna
Liga Mistrzów. Dlaczego Robert Lewandowski był bohaterem meczu PSG-Barcelona
Piłka nożna
Prasa po PSG - Barcelona: “Nieobecny Kylian Mbappe”, “inteligentny Robert Lewandowski”
Piłka nożna
Sukcesy Bayer Leverkusen. Bask nauczył ich wygrywać
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Piłka nożna
PSG - Barcelona. Znów rollercoaster w Lidze Mistrzów, Lewandowski z ważną rolą