Real Madryt z Pucharem Hiszpanii

Real Madryt wygrał z Osasuną Pampeluna 2:1 w finale Pucharu Hiszpanii zdobywając Puchar Króla po raz 20 w historii.

Publikacja: 07.05.2023 09:01

Piłkarze Realu Madryt z Pucharem Króla

Bohaterem meczu rozgrywanego w Sewilli został Rodrygo, strzelec dwóch goli dla "Królewskich" - pisze Onet.

Real awansował do finału pokonując zmierzającą po mistrzostwo Hiszpanii Barcelonę w dwumeczu, w którym u siebie przegrał 0:1, ale na wyjeździe pokonał "Blaugranę" aż 4:0.

Real zaczął finałowy mecz od mocnego uderzenia - w 2. minucie fantastyczny rajd przeprowadził Vinicius Junior, który wyłożył piłkę Rodrygo, a ten otworzył wynik spotkania.

W 25. minucie Vinicius znów popisał się efektownym rajdem i znalazł podaniem Rodrygo. Tym razem strzelec pierwszego gola odegrał do Karima Benzemy, ale jego strzał obronił bramkarz Osasuny.

W drugiej połowie drużyna z Pampeluny niespodziewanie wyrównała - Lucas Torro uderzeniem z dystansu zaskoczył bramkarza "Królewskich".

Ostatnie słowo należało jednak do Realu - w 70. minucie Toni Kroos uderzał na bramkę Osasuny, a piłka, po zablokowanym strzale niemieckiego pomocnika, wylądowała pod nogami Rodrygo, który zdobył zwycięskiego gola.

Real Madryt wygrał Puchar Króla po raz pierwszy od sezonu 2013/2014.

2 / 3
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów