Liga hiszpańska. Barcelona w końcu skuteczna, Lewandowski odpowiada Benzemie

Katalończycy rozbili na Camp Nou Betis Sewilla 4:0. 19. gol Roberta Lewandowskiego w sezonie.

Publikacja: 29.04.2023 23:03

Karim Benzema rzucił w sobotni wieczór wyzwanie polskiemu napastnikowi. Zdobył hat tricka w spotkaniu z Almerią, wygranym przez Real 4:2, i zbliżył się do Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców. Mógł się z nim nawet zrównać, ale po kolejnej z jego prób piłka trafiła w słupek.

To już trzeci hat trick Francuza w tym miesiącu. Jego forma na finiszu sezonu sprawia, że wyścig o koronę króla strzelców może stać się ciekawszy. Na pewno bardziej emocjonujący niż rozstrzygnięta już praktycznie rywalizacja o tytuł.

Lewandowski przełamał się parę dni temu w przegranym meczu z Rayo Vallecano, a w sobotę trafił ponownie - urwał się obrońcom i wykorzystał podanie Julesa Kounde. To był gol na 2:0, bo 20 minut wcześniej prowadzenie Katalończykom dał strzałem głową Andreas Christensen.

Barcelona grała już wówczas w przewadze (czerwona kartka dla Edgara Gonzaleza), a na przerwę schodziła, wygrywając aż 3:0, gdyż po weryfikacji VAR uznano bramkę Raphinhi.

Dla Katalończyków to był wieczór lekki, łatwy i przyjemny. Dopiero drugi raz w ostatnich dwóch miesiącach strzelili więcej niż dwa gole. Utrzymali 11-punktową przewagę nad Realem, a Lewandowski odparł atak Benzemy (dzielą ich dwie bramki). Jego dorobek mógł wyglądać jeszcze bardziej okazale, ale najpierw trafił w słupek, a w innej sytuacji uprzedził go wślizgiem przeciwnik i wbił piłkę do własnej bramki, ustalając wynik na 4:0.

Barca się bawiła, a Xavi mógł posłać na murawę 15-letniego Lamine Yamala, uważanego za największy talent La Masii. Do końca sezonu zostało jeszcze sześć kolejek. Już we wtorek na Camp Nou przyjedzie Osasuna Pampeluna.

Liga hiszpańska
32. kolejka

Barcelona - Betis 4:0
(A. Christensen 14, R. Lewandowski 36, Raphinha 39, G. Rodriguez 82-sam.)

Liga hiszpańska. Barcelona nie wykorzystała potknięcia Realu, przełamanie Lewandowskiego
Borussia Dortmund skarciła gwiazdy PSG
Niemiecka i hiszpańska prasa po Bayern - Real. "Nierozstrzygnięta bitwa w Monachium"
Bayern - Real. Cztery gole i cztery minuty, które wstrząsnęły półfinałem Ligi Mistrzów