Liga Konferencji. Fiesta w Częstochowie, Raków w dziesiątkę na piątkę

Wicemistrz Polski zabawił się z Astaną i wygrał 5:0. Nie przeszkodziła mu nawet szybka czerwona kartka dla Deiana Sorescu. Trzecia runda eliminacji na wyciągnięcie ręki.

Publikacja: 21.07.2022 23:17

Była 21. minuta, gdy rumuński pomocnik Rakowa zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić murawę. Gospodarze prowadzili już wówczas 1:0 po strzale Iviego Lopeza z dystansu i fatalnym błędzie bramkarza Astany, który przepuścił piłkę między nogami.

Wiele drużyn w takiej sytuacji ustawiłoby w polu karnym autobus, broniło wyniku i liczyło na kontry. Ale nie Raków. Mimo gry w osłabieniu wicemistrzowie Polski dalej atakowali. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Mateusz Wdowiak, a po godzinie siły się wyrównały, bo z boiska wyleciał też Tałgat Kusjapow.

Astana, która do Częstochowy podróżowała z problemami, kompletnie się rozsypała, co pokazały kolejne bramki. To był pierwszy występ Rakowa w europejskich pucharach na własnym stadionie, a doping kibiców wyraźnie dodał piłkarzom Papszuna skrzydeł. Ten wieczór był popisem Lopeza, który do gola dorzucił dwie asysty.

Rewanż w Kazachstanie powinien być formalnością. Można myśleć o następnej przeszkodzie. W trzeciej rundzie Raków trafi prawdopodobnie na Spartaka Trnawa, który rozbił 4:1 Newtown (Walia).

Liga Konferencji
Druga runda eliminacji

Raków Częstochowa - Astana 5:0 (I. Lopez 4, M. Wdowiak 41, V. Gutkovskis 65, W. Koczerhin 77, F. Tudor 90+4-z karnego)