Liga Mistrzów. Lech Poznań zrobił pierwszy krok

Lech Poznań wygrał 1:0 z Karabachem FK i zrobił pierwszy z ośmiu kroków w kierunku awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Publikacja: 05.07.2022 21:56

Strzelec jedynej bramki Mikael Ishak

Kolejorz przed przerwą cierpiał, to goście prowadzili grę. Podopieczni Gurbana Gurbanowa  spokojnie rozgrywali piłkę, szukali drogi pod bramkę, a techniką popisywał się skrzydłowy Abdellah Zoubir, ale to była przewaga jałowa - debiutujący w Lechu bramkarz Artur Rudko przed przerwą tak naprawdę nie miał okazji, żeby się wykazać.

Niespodzianek w składzie gospodarzy nie było, taki sam skład w pierwszym meczu sezonu mógł wystawić Maciej Skorża. Jakuba Kamińskiego, który latem trafił do VFL Wolfsburg za 10 mln euro, zastąpił Kristoffer Velde, ale był bezbarwny. Miejsce Dawida Kownackiego - jego wypożyczenie dobiegło końca - zajął zaś Michał Skóraś.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?