Serie A: Zlatan wrócił po kontuzji - i już strzela

Zlatan Ibrahimović wrócił na boisko po kilku miesiącach zmagań z urazem, którego doznał w maju i który wykluczył go z udziału Euro 2020. "Ibra" wszedł na murawę w 60. minucie meczu AC Milan z Lazio - i po kilku minutach wpisał się na listę strzelców.

Publikacja: 13.09.2021 09:48

Zlatan Ibrahimović strzela gola Lazio

Milan prowadził z Lazio po pierwszej połowie 1:0, po trafieniu Brazylijczyka Rafaela Leao - czytamy w Onecie. Leao zainicjował kontratak, zagrał do Ante Rebicia, ten odegrał Brazylijczykowi - i napastnik ekipy gospodarzy z 10 metrów umieścił piłkę w siatce.

Po pierwszej połowie ekipa z Mediolanu powinna prowadzić 2:0 - ale tuż przed przerwą rzutu karnego nie wykorzystał Franck Kessie (trafił w poprzeczkę).

Po godzinie gry na murawie pojawił się Ibrahimović, który - po siedmiu minutach - ustalił wynik spotkania. W roli podającego znów wystąpił Rebić, a Szwedowi pozostało skierować piłkę do pustej bramki.

174

Tyle dni czekał na gola Zlatan Ibrahimovic

Ibrahimović pojawił się na murawie po raz pierwszy od 9 maja. Ostatniego, przed niedzielą, gola, zdobył 21 marca.

Po trzech pierwszych kolejkach sezonu Serie A Milan ma na koncie dziewięć punktów - i zajmuje drugie miejsce w tabeli (za Romą, która ma o jednego gola lepszy bilans bramkowy).

Lazio straciło w tym meczu nie tylko trzy punkty, ale też trenera - już po końcowym gwizdku czerwoną kartkę zobaczył Maurizio Sarri.

2 / 3
Wywiesił na stadionie baner "Strefa wolna od LGBT". Polonia Warszawa nałożyła zakaz klubowy
Trzy gole Jesusa Imaza. Jagiellonia wygrywa 4:0
Polskie drużyny w walce o europejskie puchary. Wszyscy chcą się dostać na salony
Mieli grać w europejskich pucharach, wkrótce mogą przestać istnieć. Ukraiński klub na skraju upadku
Kim jest Leny Yoro - nastolatek, za którego Manchester United zapłacił fortunę?