Dzięki wysokiej wygranej z Dinamem ekipa z Mołdawii jest bardzo bliska pierwszego w historii awansu do Ligi Mistrzów - zauważa Onet.

Prowadzenie drużynie z Mołdawii dał w 45. minucie Adama Traore. Ten sam piłkarz ustalił wynik meczu w 80. minucie - jego dwa gole przedzieliło efektowne trafienie Dimitriosa Kolovosa.

Piłkarze z Mołdawii byli zdecydowanie lepsi od bardziej utytułowanych rywali i obecnie to oni są faworytem do awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym Sheriff stałby się pierwszą drużyną z Mołdawii, która zagra w fazie grupowej tych rozgrywek.

W innych wtorkowych meczach eliminacji LM Red Bull Salzburg wygrał z Broendby Kopenhaga 2:1 (Kamil Piątkowski, piłkarz Red Bulla, przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych), a AS Monaco niespodziewanie przegrało u siebie z Szachtarem Donieck 0:1.