Piłkarski rekord w Portugalii: 28:0 w meczu ligowym

28:0 wygrała w swoim debiucie w drugiej lidze kobiet w Portugalii żeńska drużyna Benfiki Lizbona.

Aktualizacja: 17.09.2018 16:56 Publikacja: 17.09.2018 16:50

Drużyna, sformowana w końcu 2017 roku, ma w swoim składzie kilka zawodniczek znanych na arenie międzynarodowej. Mimo to, jak każda nowa drużyna, musi zacząć swoją przygodę z ligową piłką od drugiego poziomu rozgrywek.

W pierwszym ligowym meczu rywalem Benfiki była drużyna Ponte de Frielas.

Już do przerwy Benfika prowadziła 16:0 (pierwszego gola zdobyła po dwóch minutach). Ostatecznie na listę strzelców wpisało się dziewięć zawodniczek Benfiki.

Najskuteczniejsza była Darlene de Souza, która dołączyła do klubu w kwietniu - w debiucie w II lidze zdobyła osiem goli.

To najwyższe zwycięstwo w historii rywalizacji piłkarskich drużyn seniorskich w Portugalii - dotychczas rekordowe rozmiary miało zwycięstwo 21:0 Sportingu Lizbona w rozgrywkach Pucharu Portugalii w 1971 roku.

0 / 3
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa