Andrzej G. został zatrzymany pod zarzutem przywłaszczenia wielomilionowych kwot w celu ukrycia ich przed egzekucją. Razem z nim zatrzymano byłego prezesa Widzewa Jacka D. Po przesłuchaniu został on jednak zwolniony. Musi wpłacić kaucję w wysokości 15 tys. złotych, został objęty dozorem policyjnym.
Sprawa Andrzeja G. wydaje się poważniejsza. G. pojawił się w Widzewie w roku 1993. Został jego sponsorem, a wkrótce prezesem. Jacek D. wtedy już w klubie był. Jest jedną z osób pracujących w Widzewie najdłużej. To on, w roku 2002, w imieniu klubu miał żądać od PZPN ok. 300 tys. zł, które, zdaniem Widzewa, mu się należały. W tej samej sprawie zarzuty postawiono sekretarzowi generalnemu PZPN Zdzisławowi Kręcinie.
W chudych latach Widzewa, już po grze w Lidze Mistrzów, Andrzej G. uchodził za dobrego wujka, który przywożąc z Niemiec pieniądze w walizkach, gasił pożary w klubie, płacąc piłkarzom i trenerom. W roku 2002 ówczesny prezes Widzewa Mirosław Czesny ujawnił, że wszystkie pieniądze, jakie G. wkładał w klub, były w praktyce pożyczkami na wysoki procent. Być może dzięki temu Widzew przeżył, choć metody G. odbiegały od przyjętych standardów, a PZPN uznał go nawet za persona non grata.
Wczoraj do Wrocławia przyjechał Jan Tomaszewski, aby świadczyć na korzyść Andrzeja G. Tomaszewski jest oburzony zatrzymaniem G., przywiózł dokumenty mające świadczyć o nieprawidłowościach podczas przekształceń własnościowych Widzewa, z czym G. nie ma nic wspólnego.
Zdaniem Tomaszewskiego G. jest kozłem ofiarnym. Sąd byłego bramkarza jednak nie przesłuchał.