Ekstraklasa: Miedziowy pojedynek dla Zagłębia

Zagłębie Lubin pokonało Miedź Legnica 3:0 w pierwszym niedzielnym meczu 22. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. To już druga trzybramkowa porażka Miedzi w rundzie wiosennej - zauważa Onet.

Aktualizacja: 17.02.2019 17:21 Publikacja: 17.02.2019 17:08

Zagłębie ostatnio niespodziewane wygrało w Poznaniu z Lechem 2:1. Miedź Legnica w poprzedniej kolejce uległa Jagiellonii Białystok 0:3. Na prowadzenie gospodarze niedzielnego meczu wyszli już po kwadransie gry. Filip Starzyński uderzył z rzutu wolnego, a Anton Kanibołocki odbił piłkę przed siebie. Natychmiast dopadł do niej Bartłomiej Pawłowski, który ze sporymi problemami zdołał jednak wpakować futbolówkę do siatki - relacjonuje Onet.pl.

Dwie minuty później było już 2:0. Patryk Tuszyński dograł piłkę w pole karne. Damjan Bohar nie zdołał w nią trafić, ale odbiła się ona od Aleksandara Miljkovicia i całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Do przerwy gospodarze mogli jeszcze podwyższyć.

Po wznowieniu gry dalej groźniejsi byli miejscowi. W 71. minucie Tuszyński trafił w słupek, ale 11 minut później przewaga została potwierdzona kolejnym trafieniem. Kanibołocki podał do własnego obrońcy, a ten nie przejął piłki. Na strzał z dystansu zdecydował się Jagiełło i piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki.

Zagłębie po zwycięstwie awansowało w tabeli na ósmą pozycję. Miedź aktualnie jest trzynasta.

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica 3:0 (2:0)

Bramki: Bartłomiej Pawłowski (15), Aleksandar Miljković (17-samobójcza), Filip Jagiełło (82).

Zagłębie: Dominik Hładun - Bartosz Kopacz, Damian Oko, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Bartłomiej Pawłowski (70. Dawid Pakulski), Bartosz Slisz, Filip Jagiełło, Filip Starzyński, Damjan Bohar (84. Władisław Sirotow) - Patryk Tuszyński (77. Jakub Mares).

Miedź: Anton Kanibołocki - Grzegorz Bartczak, Bozo Musa, Aleksandar Miljkovic - Paweł Zieliński (63. Fabian Piasecki), Rafał Augustyniak, Adrian Purzycki (34. Omar Santana), Juan Camara, Henrik Ojamaa (73. Mateusz Szczepaniak), Joan Roman - Petteri Forsell.