Sporting Lizbona - Legia Warszawa 2:0

Legia Warszawa przegrała w Lizbonie ze Sportingiem 2:0. Dla mistrzów Polski była to druga porażka w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Aktualizacja: 27.09.2016 22:39 Publikacja: 27.09.2016 20:32

Portugalczycy wyszli na prowadzenie w 28. minucie. Sporting wykorzystał błąd obrony Legii podczas wykonywania rzutu rożnego. Bramkę dla gospodarzy zdobył Bryan Ruiz.

Kibice na stadionie w Lizbonie czekali niecałe 10 minut na kolejną bramkę. Adrien Silva dokładnie przerzucił piłkę nad obrońcami Legii. Futbolówka spadła pod nogi Dosta, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Malarza.

W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie. Legia po dwóch kolejkach zajmuje czwarte miejsce w grupie F.

Mecz był debiutem Jacka Magiery w roli trenera stołecznego zespołu. Komentatorzy podkreślali, że czeka go trudne zadanie. Legia nawet na rodzimym podwórku prezentuje się słabo, a Sporting jest wiceliderem portugalskiej ekstraklasy. Fazę grupową Ligi Mistrzów lizbończycy co prawda również rozpoczęli od porażki, ale dosyć pechowej z broniącym trofeum Realem Madryt 1:2.

W drugim meczu grupy F w Dortmundzie Borussia zremisowała z Realem 2:2

Bramki: Bryan Ruiz (28.), Bas Dost (37.)

Sporting Lizbona: 1. Rui Patricio - 21. Joao Pereira, 13. Sebastian Coates, 35. Ruben Semedo, 4-Jefferson - 77. Gelson Martins, 14. William Carvalho, 23. Adrien Silva, 11. Bruno Cesar - 10. Bryan Ruiz, 28. Bas Dost.

Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Jakub Czerwiński, 14. Adam Hlousek - 6. Guilherme, 3. Tomasz Jodłowiec, 75. Thibault Moulin, 32. Miroslav Radovic, 7. Steeven Langil - 11. Nemanja Nikolic.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia)