PKO Ekstraklasa: koszmarna postawa Piasta, gliwiczanie rozbici przez Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław rozbił na wyjeździe Piasta Gliwice 3:0 w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy - podaje Onet, Dzięki wygranej, podopieczni Vitezslava Lavicki objęli przodownictwo w ligowej tabeli.

Aktualizacja: 30.11.2019 18:55 Publikacja: 30.11.2019 18:52

Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice

Goście rozpoczęli ze sporym animuszem i już w drugiej minucie mogli objąć prowadzenie, ale strzał Erika Exposito z ostrego kąta zatrzymał Frantisek Plach. Pięć minut później mocno odpowiedzieli gospodarze - uderzenie Piotra Parzyska z 15. metrów trafiło w poprzeczkę. Krótko po tym, raz jeszcze próbował Exposito, ale tym razem bez większego zagrożenia. Podobnie było po drugiej stronie boiska, gdzie zbyt lekko uderzał Martin Konczkowski.

W 15. minucie niefrasobliwie zachował się Jakub Łabojko. Obrońca Śląska próbował wybić piłkę dośrodkowaną w pole karne z rzutu wolnego, a ta o mały włos nie wpadła za kołnierz Matusa Putnockiego. W ostatniej chwili skutecznie interweniował Wojciech Golla wybijając futbolówkę z linii bramkowej i ratując swoją drużynę przed utratą bramki - relacjonuje Onet.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Bologna w Lidze Mistrzów. Polacy pomogli napisać piękną historię
Mecz bez historii, Robert Lewandowski bez gola. Barcelona bliżej wicemistrzostwa