Aktualizacja: 18.03.2025 05:35 Publikacja: 06.12.2022 15:16
Stefan Szczepłek
Foto: TV.RP.PL
Dziennikarz "Rzeczpospolitej" ocenił występ polskiej kadry na mistrzostwach świata w piłce nożnej w Katarze.
- Po raz pierwszy od 36 lat wyszliśmy z grupy, można powiedzieć, że to sukces. Ale z drugiej strony jest to wynik oczekiwany, ponieważ grupa, w której była Polska, nie była na tyle silna, żeby zastanawiać się nad tym czy wyjdziemy. Realne oceny przeciwników pozwalały nam na tego rodzaju optymizm. W drugiej rundzie rozgrywek już nie było tego szczęścia. Dla osób urodzonych przed 1986 r. jest to na pewno sukces, bo jest to dla nich coś nowego. Od dawna przyzwyczailiśmy się już przecież, że pierwszy mecz jest normalny, drugi o wszystko, a trzeci o honor - stwierdził publicysta.
FIFA sprawdza, w jaki sposób szef kuchni celebrytów Salt Bae i kilka innych osób dostało się na murawę stadionu po zakończeniu finału mundialu w Katarze.
Wielki tłum witał piłkarzy Argentyny w alei 9 lipca w Buenos Aires, gdzie wspaniałe budynki przypominają, że 100 lat temu to była stolica jednego z najbogatszych krajów świata.
Rozmowa z Hubertem Kostką, złotym medalistą olimpijskim z 1972 roku, wybitnym bramkarzem i trenerem, 11-krotnym mistrzem Polski jako zawodnik oraz szkoleniowiec
Szymon Marciniak chciał zostać piłkarzem i pewnie jak każdy chłopak śnił o finale mundialu. Marzenie spełnił jako sędzia. I wypadł w niedzielę nie gorzej niż bohaterowie wieczoru - Leo Messi i Kylian Mbappe.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Argentyna i Francja rozegrały jeden z najpiękniejszych finałów. Nie zawsze tak bywało, ale przynajmniej o kilku warto pamiętać, bo miały swoich bohaterów, takich jak w niedzielę Leo Messi i Kylian Mbappe.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Blisko 40 tysięcy osób ma już w swojej bazie danych wolontariuszy sztab kandydata Konfederacji Sławomira Mentzena – wynika z naszych informacji. To jeden z elementów, który ma doprowadzić do jego sukcesu 18 maja – wejścia do II tury wyborów.
Ciekawe, co ustalono za zamkniętymi drzwiami w Dżuddzie, gdy spotkały się delegacje USA i Ukrainy? Bo gdy drzwi były otwarte – jak w Białym Domu – okazało się to raczej wulgarne.
Propozycje Krajowej Rady Radców Prawnych dotyczą m.in. zasad ochrony danych osobowych oraz umożliwienie zdalnych obrad organów samorządu. Ale zakładają też wysoką karę za posługiwanie się tytułem „radca prawny” przez osoby nieuprawnione.
Lider partii Front Krzysztof Tołwiński zebrał już kilkanaście tysięcy podpisów potrzebnych do startu w wyborach. Jeśli uda mu się zarejestrować, będzie prawdopodobnie najbardziej prorosyjskim kandydatem w historii polskich elekcji prezydenckich.
Barbara Skrzypek zeznawała bez pełnomocnika, nie nagrywano jej przesłuchania, a protokół z czterogodzinnych zeznań ma tylko dziewięć stron – czy prokuratura dochowała standardów?
Donald Trump od początku drugiej kadencji w Białym Domu walczy z inicjatywami związanymi z kryzysem klimatycznym, tymczasem Amerykanie wykazują coraz większe zrozumienie dla problemu zmian klimatycznych i deklarują zaufanie do naukowców w tym zakresie.
Plany Ministerstwa Sportu i Turystyki są ambitne. W tym roku chciałoby zainspirować powstanie 13 strategii dla różnych rodzajów polskiej turystyki. Do tego zachęcić 16 województw do pracy nad strategiami regionalnymi, a na końcu stworzyć jeden dokument dla całego kraju.
Biały Dom rozważa również możliwość zwrócenia się do Organizacji Narodów Zjednoczonych o uznanie przynależności Krymu do Rosji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas