19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 13.01.2025 07:59 Publikacja: 25.11.2022 12:54
Foto: AFP
Mecz reprezentacji Iranu i Walii podczas mundialu w Katarze, jeszcze przed spotkaniem budził ogromne emocje – nie tylko te, związane ze sportem. Przed swoim pierwszym spotkaniem irańscy piłkarze, w akcie protestu przeciwko temu, co dzieje się w ich kraju, nie odśpiewali hymnu, a milczeli. Zachowanie sportowców było najprawdopodobniej gestem poparcia dla protestów w Iranie, wywołanych śmiercią 22-letniej Mahsy Amini, która została zatrzymana w Teheranie, przez tzw. policję moralności, za niezastosowanie się do restrykcyjnych przepisów szariatu dotyczących kobiecego stroju w miejscach publicznych. Po aresztowaniu Kurdyjka zapadła w śpiączkę i zmarła. Jej śmierć wywołała protesty w całym Iranie w obronie praw kobiet. Protesty te, mimo brutalnego pacyfikowania ich przez irańskie władze, nie ustają.
FIFA sprawdza, w jaki sposób szef kuchni celebrytów Salt Bae i kilka innych osób dostało się na murawę stadionu po zakończeniu finału mundialu w Katarze.
Wielki tłum witał piłkarzy Argentyny w alei 9 lipca w Buenos Aires, gdzie wspaniałe budynki przypominają, że 100 lat temu to była stolica jednego z najbogatszych krajów świata.
Rozmowa z Hubertem Kostką, złotym medalistą olimpijskim z 1972 roku, wybitnym bramkarzem i trenerem, 11-krotnym mistrzem Polski jako zawodnik oraz szkoleniowiec
Szymon Marciniak chciał zostać piłkarzem i pewnie jak każdy chłopak śnił o finale mundialu. Marzenie spełnił jako sędzia. I wypadł w niedzielę nie gorzej niż bohaterowie wieczoru - Leo Messi i Kylian Mbappe.
Argentyna i Francja rozegrały jeden z najpiękniejszych finałów. Nie zawsze tak bywało, ale przynajmniej o kilku warto pamiętać, bo miały swoich bohaterów, takich jak w niedzielę Leo Messi i Kylian Mbappe.
Jeśli nagle list pana prezydenta zostaje opublikowany w Bloombergu i Times of Israel, to trzeba było dać taki sygnał - mówił w rozmowie z TVN24 wiceszef MSZ Andrzej Szejna, pytany o uchwałę przyjętą przez rząd ws. wizyty delegacji Izraela w Polsce w związku z obchodami 80. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W ciągu tygodnia nad Ukrainą strącono ok. 400 celów powietrznych różnego typu.
Rząd Tajlandii przesłał do parlamentu projekt przepisów, legalizujących hazard i działanie kasyn w tym kraju.
Południowokoreański wywiad podał nowe dane dotyczące strat wśród żołnierzy z Korei Północnej walczących w obwodzie kurskim.
Strażacy starają się opanować pożary szalejące w Los Angeles od sześciu dni, wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe i osłabnięcie wiatru, który wcześniej przyspieszał rozprzestrzenianie się ognia.
Władze w Erywaniu postanowiły rozpocząć proces wstępowania do Unii Europejskiej. Rosja zagroziła bojkotem gospodarczym, Azerbejdżan – inwazją.
Nawet jeśli europejscy politycy niedawno mówili o Donaldzie Trumpie jedynie złe rzeczy, dzisiaj polityczny rozsądek podpowiada im, by być jak najbliżej nowej administracji USA. Zwłaszcza w czasach, które dla Zachodu stały się wyjątkowo niebezpieczne.
Przywódcy świata wolą nie prowokować nowego prezydenta USA. Ale nie Claudia Sheinbaum. Latynoski gigant może tego pożałować.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas