Aktualizacja: 24.11.2024 14:11 Publikacja: 10.04.2023 09:14
Aktualnych mistrzów Polski z Motoru Lublin będą w tym roku sponsorować m.in. Orlen Oil, PKO BP, Bogdanka, Grupa Azoty i Lotto. F
Foto: materiały prasowe Motoru Lublin
Zaczęło się od drobnego deszczyku, gdy 6 marca Enea została strategicznym sponsorem Unii Leszno. Dzień później ta sama spółka poinformowała o wsparciu Stali Gorzów. A potem już lunęło na całego.
Bank rozbił Motor Lublin – aktualnych mistrzów Polski sponsorować w tym sezonie będą Grupa Orlen (przez spółkę Orlen Oil i markę Platinum, człon ten trafił do nazwy drużyny) i PKO BP, z pompą do Włókniarza Częstochowa wszedł Tauron, a na zakończenie miesiąca KGHM zawitał do Gorzowa.
4,5 mln zł musi znaleźć Stal Gorzów, by myśleć o występach w PGE Ekstralidze. Problemy mają też inne kluby.
Broniący tytułu Motor Lublin pokonał w rewanżowym meczu finałowym Spartę Wrocław 52:38 i trzeci raz z rzędu wywalczył mistrzostwo PGE Ekstraligi.
Władze światowego żużla w porozumieniu z promotorem Grand Prix uznały, że lepiej, by w przyszłorocznym cyklu jeździł Czech Jan Kvěch, najsłabszy w tegorocznym SGP, niż dwukrotny wicemistrz świata Leon Madsen czy Rosjanie z polskimi paszportami.
Tak jak w zeszłym roku, o złote medale w PGE Ekstralidze powalczą zawodnicy Motoru Lublin i Sparty Wrocław.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
ROW Rybnik przegrał w Bydgoszczy z Polonią 41:49 w drugim meczu finałowym Metalkas 2. Ekstraligi, ale dzięki zaliczce z pierwszego spotkania awansował do PGE Ekstraligi.
Działalność wydobywcza realizowana w ramach projektu Sierra Gorda zostanie wsparta kredytem w wysokości 0,5 mld USD. To pozwoli na kolejne inwestycje, co ma kluczowe znaczenie dla realizacji długoterminowych celów grupy.
Infrastruktura KGHM jest zabezpieczona w związku z sytuacją powodziową, zakłady pracują bez zakłóceń - poinformował wiceprezes KGHM Piotr Krzyżewski. Jak podano, obecnie nie ma zagrożenia dla ciągu produkcyjnego w żadnym z oddziałów KGHM.
W II kwartale koncernowi sprzyjały wysokie ceny miedzi, srebra i złota oraz niskie koszty zabezpieczeń, prądu, gazu i praw do emisji CO2.
O cenach miedzi i akcji KGHM sprzed kilkunastu sesji można już zapomnieć. Pytanie, na jakim poziomie zatrzymają się spadki.
Kadrowa karuzela obejmuje kolejne giełdowe spółki. Do głębokich zmian dochodzi właśnie m.in. w KGHM, Azotach, Tauronie oraz JSW.
Rada Nadzorcza KGHM podjęła uchwałę o delegowaniu członka rady nadzorczej, Zbigniewa Bryję, do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu KGHM, wiceprezesa zarządu ds. finansowych, wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych oraz wiceprezesa zarządu ds. rozwoju na okres od 13 lutego 2024 r. do dnia rozstrzygnięcia postępowań kwalifikacyjnych.
KGHM dementuje doniesienia medialne o zakończeniu współpracy z NuScale. "Amerykańska firma nie wypowiedziała umowy miedziowej spółce. KGHM kontynuuje realizację planów związanych z SMR" - informuje koncern w krótkim oświadczeniu odnosząc się w ten sposób do doniesień "Rzeczpospolitej" o wypowiedzeniu tej umowy. Dystansuje się jednak do technologii NuScale.
Amerykańska firma NuScale nie wybuduje swoich pierwszych małych reaktorów modułowych (SMR) w stanie Utah. Wszystko przez rosnące koszty. Stawia to pod dużym zapytaniem inne projekty małego atomu w USA, ale i w Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas