Aktualizacja: 09.11.2024 19:56 Publikacja: 25.08.2023 21:59
Nasze zawodniczki - od lewej Pia Skrzyszowska, Ewa Swoboda, Magdalena Stefanowicz, Kryscina Cimanouska - miały ósmy czas półfinałów (42.65)
Foto: Tomasz Kasjaniuk
Korespondencja z Budapesztu
Niewykluczone, że sztafeta 4x100 metrów to najbardziej stresująca konkurencja na dworze królowej sportu. Lekkoatleci to przecież indywidualiści - niejednokrotnie słyszeliśmy opowieści o tym, że wybrali swoją profesję także przez nieumiejętność odnalezienia się w dyscyplinie zespołowej - a bieg rozstawny oznacza zarówno czerpanie z efektu synergii, jak i presję odpowiedzialności za innych.
Mateusz Borkowski miał ósmy czas, ale nie awansował do finału biegu na 800 metrów. Malwina Kopron nie zaliczyła żadnej odległości w rzucie młotem, a Kryscina Cimanouska zasłabła i zjechała z bieżni na wózku. To był dla Polaków wieczór nauki.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Nie boję się ciężkiej pracy. Raczej to ja mówię trenerowi, żebyśmy coś dołożyli, a on mnie hamuje – mówi wicemistrzyni świata w biegu na 400 metrów, Natalia Kaczmarek.
- Robert Korzeniowski jako szkoleniowiec się nie odnalazł. Cieszę się, że nie będzie go w kadrze. Profesjonalizm, którym emanuje w mediach, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - mówi mistrz olimpijski chodzie na 50 kilometrów Dawid Tomala.
Reprezentacja Polski awansowała na trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Europy, które odbyły się jedenaście lat temu w Gateshead. - Sprawiedliwości stało się zadość - mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Tomasz Majewski.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Konferencja „Biegowe 360 stopni” to jedno z najważniejszych wydarzeń jesieni w polskim środowisku biegowym. Wiedzą podzielą się 25-27 października m. in. Andrzej Bargiel, Joanna Jóźwik, Piotr Lisek oraz Adam Kszczot.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
„Na zaproszenie prezydenta Joe Bidena obecny prezydent i prezydent-elekt Donald Trump spotkają się w Gabinecie Owalnym w środę o godzinie 11:00” – ogłosiła sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre.
Choć Rafał Trzaskowski wydawał się oczywistym kandydatem na prezydenta, Radosław Sikorski właśnie otrzymał szansę powalczenia o nominację Koalicji Obywatelskiej. To polityczny gamechanger, a zarazem wyraźne odróżnienie się PO od PiS, które właśnie zrezygnowało z pomysłu organizacji prawyborów.
Czy Antoni Macierewicz powinien odpowiedzieć karnie za działania tzw. podkomisji smoleńskiej? – o to zostali zapytani respondenci w najnowszym sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Prawybory prezydenckie są w DNA Platformy Obywatelskiej. Najbardziej znane odbyły się w 2010 roku, gdy Bronisław Komorowski pokonał Radosława Sikorskiego. KO i jej lider Donald Tusk liczą, że i ogłoszona w sobotę rywalizacja wzmocni, a nie osłabi partię. Czy tak rzeczywiście będzie?
Drodzy razemkowie, wyrzućcie już wreszcie Paulinę Matysiak, bo sama nie chce odejść z partii, którą współtworzyła. Wyrzucona nie będzie miała już wyjścia i zostanie pierwszym posłem DLR w Sejmie.
Andrzej Duda poleci na spotkanie z amerykańskim prezydentem elektem Donaldem Trumpem w najbliższych godzinach bądź po Święcie Niepodległości — podaje Onet.
Mimo że mam takie poczucie, że od 2020 roku jestem kandydatem na prezydenta – że wziąłem na siebie pewne zobowiązania i mamy do wyrównania rachunek z PiS-em w imieniu naszych obywateli i obywatelek – to pojawił się kontrkandydat, Radosław Sikorski. Długo o tym myślałem i po wielu rozmowach uznałem, że najlepszą formułą będą prawybory w KO - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w rozmowie telefonicznej z Donaldem Trumpem zaproponowała zastąpienie rosyjskiego gazu skroplonego (LNG) tańszym surowcem amerykańskim. Unia Europejska wciąż, za sprawą takich krajów jak Węgry czy Austria, kupuje w Rosji 15-20 proc. potrzebnego gazu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas