Aktualizacja: 09.06.2020 18:45 Publikacja: 09.06.2020 18:45
Tamas Ajan we władzach IWF był od 45 lat, najpierw jako sekretarz generalny, a potem prezydent
Foto: GOH CHAI HIN/AFP
Ajan ma 81 lat, przewodził światowym ciężarom przez dwie dekady. Ustąpił w kwietniu tego roku, pozostawiając po sobie dramatyczną spuściznę.
Sprawy podnoszenia ciężarów zbadał w ostatnich miesiącach znany w sporcie kanadyjski profesor prawa Richard McLaren, kiedyś sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie, i ten, którego raporty wykonane w 2016 roku dla Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) obnażyły systemowy doping w Rosji.
Marta Walczykiewicz weszła do zarządu Polskiego Związku Kajakowego. - Chcę realnie pracować dla dobra środowiska - zapowiada wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro
Otylia Jędrzejczak została wybrana na stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Mistrzyni olimpijska z Aten w tajnym głosowaniu pokonała Pawła Słomińskiego.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
W celu zapobiegania konfliktowi interesów oraz zapewnienia uczciwości w wykonywaniu funkcji publicznych ustawa antykorupcyjna zakazuje osobom pełniącym określone funkcje publiczne prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczej.
Międzynarodowy wątek w aferze Collegium Humanum. Zatrzymano trzy Ukrainki z uczelni w Odessie. Kobiety liczyły na to, że nowy rektor „jest w układzie” Pawła Cz. – dowiedziała się „Rz”.
Rosyjscy śledczy ujawnili kradzież 24 moskiewskich nieruchomości ministerstwa obrony o równowartości co najmniej 28,5 mln zł. Wcześniej do aresztu trafił generał podejrzany o wymuszanie łapówek na dostawcach dla wojska. I to nie koniec korupcji w rosyjskim resorcie obrony.
Zdaniem PKW ugrupowanie związane z Pawłem Kukizem nie przestrzega należycie przepisów wprowadzonych właśnie przez byłego rockmana. – To pachnie hipokryzją – ocenia ekspert.
Znacznie w górę pójdzie minimalna wartość prezentu, którego otrzymanie muszą zgłaszać w rejestrze korzyści m.in. ministrowie i szefowie urzędów centralnych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. O powodach zmian rząd informuje skąpo.
Jak podaje portal Interia, Ryszard F., pseudonim „Fryzjer” , został warunkowo zwolniony z więzienia. Opuścił je 3 września. Wyrok miał odsiadywać do maja 2025 roku.
Jak informuje Prokuratura Krajowa, Bartłomiej S. został zatrzymany w związku ze śledztwem w sprawie korupcji. Wicemarszałkowi województwa śląskiego może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
Rosyjscy śledczy zatrzymali obecnego i byłego wiceministra energetyki w ramach śledztwa w sprawie oszustw w przemyśle węglowym - poinformowały rosyjskie media.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas