Aktualizacja: 14.05.2015 23:06 Publikacja: 14.05.2015 23:06
Foto: AFP
Nikt nie powinien się dziwić, jeśli niebawem w Czechach zaczną powstawać pomniki Jaromira Jagra. 43-latek jakiś czas temu zakończył reprezentacyjną karierę, ale wrócił, by pomóc kolegom w odniesieniu sukcesu na turnieju rozgrywanym na lodowiskach Pragi i Ostrawy.
Co będzie tym sukcesem? Czescy kibice nie mówią o niczym innym, tylko o złocie. Dlatego reprezentanci gospodarzy nie mieli innego wyjścia – musieli zwyciężyć bój o półfinał. W ćwierćfinale pokonali Finów 5:3 (1:1, 2:1, 2:1). Jednak niech wynik nikogo nie zwiedzie. To spotkanie było prawdziwym horrorem dla czeskich fanów. Oba zespoły wymieniały ciosy w szaleńczym tempie. Cztery i pół minuty przed końcem było 3:3, a widzowie błagalnie patrzyli w niebo. Ich prośby zostały wysłuchane. Po indywidualnej akcji Jagra Czechy objęły prowadzenie. Był to jego drugi gol w tym meczu. Zwycięstwo 20 sekund przed końcem przypieczętował Vladimir Sobotka.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Korea Północna ratyfikowała umowę o partnerstwie strategicznym z Rosją.
- Kandydat taki jak Przemysław Czarnek zmobilizuje elektorat po tej stronie (koalicji rządzącej - red.) tak bardzo, jak żaden inny kandydat - mówił dziennikarzom w Sejmie marszałek Szymon Hołownia. Marszałka Sejmu pytano też o wywiad, jakiego gen. Wiesław Kukuła udzielił „Rzeczpospolitej”.
– Komunikujemy sprawy jasno: jeśli nas zaatakujecie, będziemy walczyć o każdy centymetr naszego terytorium – mówi generał Wiesław Kukuła, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
Rosyjski reżim zdecydował, że dolary nie są obywatelom federacji do niczego potrzebne. Zamiast nich powinni uwierzyć w ruble i kupować państwowe papiery dłużne. Sami Rosjanie wiedzą jednak swoje i polują na dolary na czarnym rynku.
Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oskarżył we wtorek europejskich przywódców o dążenie do niebezpiecznej eskalacji konfliktu na Ukrainie po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach w Stanach Zjednoczonych.
Rosyjska fregata wyposażona w hipersoniczne pociski manewrujące pojawiła się na wodach kanału La Manche, gdzie jej załoga brała udział w ćwiczeniach z zakresu obrony przed atakami dronów powietrznych i morskich.
Korea Północna ratyfikowała przełomowy pakt obronny z Rosją. W ramach zacieśnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa Pjongjang miał wysłać tysiące żołnierzy, aby wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą.
Walcząc z Ukrainą, Kreml próbuje sformować antyzachodnią koalicję i jednocześnie zajadle atakuje Europę. Nie zamierza z tego rezygnować, niezależnie od gestów pod adresem Trumpa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas