Aktualizacja: 11.12.2024 17:19 Publikacja: 01.02.2024 14:04
Lewis Hamilton
Foto: PAP/PA
Informację o roszadzie, która może wstrząsnąć rynkiem transferowym w królowej motorsportu, podały SkySports i BBC. To może być najgłośniejszy ruch ostatniego dnia piłkarskiego okienka transferowego na Wyspach Brytyjskich, choć dotyczy Formuły 1. Hamilton w ekipie z Maranello miałby zastąpić Carlosa Sainza, który wciąż nie podpisał z włoską stajnią nowego kontraktu.
Siedmiokrotny mistrz świata jest związany z Mercedesem od 2013 roku, wcześniej przez sześć lat jeździł w Formule 1 dla McLarena, któremu Niemcy dostarczali wówczas silnik. Brytyjczyk w ubiegłym roku podpisał z obecnym pracodawcą nowy kontrakt, który obowiązuje do 2025 roku, ale nie brakuje głosów, że to prawdopodobnie umowa 1+1, a więc jedynie z klauzulą prolongaty o kolejny sezon.
Tytuły od 14 lat zdobywają wyłącznie Red Bull i Mercedes. Ostatnim mistrzem spoza tego grona był zespół Brawn GP. Sensacyjną opowieść o tamtym sezonie serialem przypomina dziś Disney+.
Sława Ferrari wykracza daleko poza świat motoryzacji i wyścigów, dzięki którym ta marka zawładnęła sercami fanatyków z benzyną we krwi.
Max Verstappen obronił tytuł mistrza świata kierowców, ale najlepszy wśród konstruktorów był McLaren. To może oznaczać początek nowej ery, skoro po 2009 roku w tej klasyfikacji wygrywały wyłącznie zespoły Red Bulla i Mercedesa.
Max Verstappen po raz czwarty z rzędu został mistrzem świata Formuły 1, zapewniając sobie tytuł podczas Grand Prix Las Vegas.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Zimą światem F1 wstrząsnęły wieści o przenosinach Lewisa Hamiltona z Mercedesa do Ferrari, ale równie ważny wydźwięk ma ogłoszona niedawno decyzja Adriana Neweya. Legendarny konstruktor opuszcza Red Bulla.
Węgierski premier Viktor Orbán zagroził blokadą budżetu unijnego na lata 2028-2035, jeśli Komisja Europejska nie uwolni przyznanych Węgrom środków z Krajowego Planu Odbudowy.
Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują do służby osoby z kategorią zdrowia, która zwalnia z powołania w kamasze.
Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wyraził pewność, że państwa członkowskie będą w stanie do maja 2025 roku sfinalizować porozumienie w sprawie pandemii mimo wątpliwości, czy administracja Donalda Trumpa poprze to rozwiązanie.
Chcemy, aby strategia rozwoju polskiej turystyki powstała we współpracy z samorządami, organizacjami turystycznymi i przedsiębiorcami - mówił na wczorajszej konferencji pod hasłem „Od wizji do realizacji: wspólna strategia dla branży turystycznej” sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotr Borys.
Zapowiedź umieszczenia telewizji TVN i Polsat na liście polskich firm strategicznych to symbol czasów, w których przyszło nam żyć. Coś, co wczoraj wydawałoby się niemożliwe, jutro może być oczywiste.
Córka kardiologa i dyplomatki. Jako absolwentka King's College London pracowała w znanym banku. Plan podjęcia studiów MBA na Uniwersytecie Harvarda porzuciła, gdy poznała przyszłego męża i została pierwszą damą Syrii. Kim jest Asma Asad?
Donald Trump jeszcze niedawno mówił, że Robert F. Kennedy Jr. to „lewicowy wariat” z radykalnego skrzydła demokratów. Teraz zapowiada, że jako sekretarz zdrowia w jego administracji RFK będzie badał związek szczepionek z autyzmem. Jak się może skończyć to podlizywanie się antyszczepionkowcom?
Premier Donald Tusk w czasie wspólnej konferencji prasowej z premierem Estonii Kristenem Michalem zapowiedział dopisanie TVN i Polsatu do wykazu firm strategicznych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas