Polska przegrała z Austrią. Robert Lewandowski: Z Francją będziemy chcieli zagrać o pełną pulę

- Na pewno się nie poddamy, będziemy walczyli - powiedział po porażce z Austrią na Euro 2024 Robert Lewandowski, zapowiadając walkę o trzy punkty w meczu z Francją.

Publikacja: 21.06.2024 21:50

Euro 2024. Robert Lewandowski po meczu Polska-Austria nie miał wesołej miny

zew

W swoim drugim meczu na Euro 2024 Polska przegrała z Austrią 1:3 i zachowała już tylko matematyczne szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek. Po dwóch spotkaniach podopieczni Michała Probierza zajmują ostatnie miejsce w grupie D, mają zero punktów i ujemny bilans bramkowy.

Po meczu piłkarze i trener oceniali, że polska reprezentacja słabo zaczęła mecz. W pierwszym kwadransie spotkania bezdyskusyjną przewagę mieli Austriacy, którzy udokumentowali swoją lepszą grę bramką Gernota Traunera. W drugiej połowie gole strzelali Christoph Baumgartner i (z rzutu karnego po faulu Wojciecha Szczęsnego) Marko Arnautović, jedyną bramkę dla Polski zdobył w 30. minucie Krzysztof Piątek.

W rozmowie z TVP Sport również Robert Lewandowski przyznał, że początek meczu nie ułożył się po myśli Biało-Czerwonych. - Jeśli przegrywa się 3:1 to na pewno ciężko powiedzieć, że ten mecz mógł inaczej wyglądać. Zdajemy sobie sprawę, że na początku nie weszliśmy dobrze w mecz. Te pierwsze 20, 25 minut nie wyglądały dobrze - powiedział.

Lewandowski, który z powodu urazu nie zagrał z Holandią, na boisko w meczu z Austrią pojawił się w drugiej połowie i po kilku minutach został ukarany żółtą kartką. Dla najskuteczniejszego piłkarza w historii naszej reprezentacji był to 151 występ w kadrze. Napastnik stwierdził, że druga bramka dla Austriaków podcięła polskich piłkarzom skrzydła i ich dobiła. - Choć ciągle jeszcze mogliśmy odmienić losy meczu, więc szkoda, że błędy w ustawieniu, w utrzymaniu pozycji były i dlatego Austriacy stworzyli sobie te sytuacje - mówił.

Polska-Austria. Piotr Zieliński ocenia porażkę na Euro 2024. "Mogliśmy prowadzić"

Robert Lewandowski zapowiada walkę o trzy punkty z Francją

Zdaniem Roberta Lewandowskiego, w pierwszej połowie Polacy mieli problem z wyjściem z piłką do przodu, ale gdy dochodzili do pola karnego, to stwarzali groźne sytuacje. - Chyba takiego balansu zabrakło - powiedział. Ocenił, że w drugiej połowie reprezentanci popełnili kilka błędów. - Staraliśmy się grać ofensywnie, wychodzić na pozycje, ale już ciężko było. Wydaje mi się, że gdy Austriacy luz, swobodę złapali, to zdecydowanie więcej miejsca mieli z przodu - mówił w rozmowie z TVP Sport polski napastnik.

- Zabrakło spokoju w tym, żeby nie wychodzić z pozycji, zostać, przesunąć, poczekać. Ranga meczu gdzieś z tyłu głowy była. Chcieliśmy się pokazać z najlepszej strony i wygrać ten mecz - podkreślił. - Mamy jeszcze mecz przed sobą z Francją, będziemy chcieli zagrać o pełną pulę. Zdajemy sobie sprawę, z kim będziemy grali, ale na pewno się nie poddamy, będziemy walczyli - zadeklarował Robert Lewandowski oceniając, że w meczu Polska-Francja trzeba "pokazać się z jak najlepszej strony i spróbować zdobyć trzy punkty".

Pozostało 82% artykułu
2 / 3
Euro 2024
Z akademika na piłkarskie salony. Rodri - najlepszy zawodnik Euro 2024
Euro 2024
Finał Euro 2024. Hiszpania - Anglia. Triumf pięknego futbolu, Anglicy znów z pustymi rękami