Aktualizacja: 21.11.2024 22:09 Publikacja: 13.03.2024 03:00
Elżbieta Wójcik wywalczyła kwalifikację olimpijską
Foto: PAP/Sebastian Borowski
Walka o prawo startu w Paryżu trwa i pozostało jeszcze wiele niewiadomych. We Włoszech cieszyły się dziewczyny Dylaka. Trzy z nich, Julia Szeremeta (57 kg), Aneta Rygielska (66 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg), zdobyły upragnione kwalifikacje i z pewnością polubiły poniedziałki, bo to był dla nich szczęśliwy dzień.
W gorszych nastrojach niestety wrócili mężczyźni trenowani przez Grzegorza Proksę, który niedawno zmienił na stanowisku Wojciecha Bartnika. Tyle że sukces naszych pań był bardziej prawdopodobny od panów, takie są fakty. Na ich olimpijskie przepustki mieliśmy prawo liczyć już w ubiegłym roku, w Nowym Targu, gdzie w ramach igrzysk europejskich rozgrywano kontynentalne kwalifikacje. Ściany nie pomogły, zabrakło szczęścia, szczególnie Elżbiecie Wójcik, która zdobyła wprawdzie brąz, a walkę o finał i awans z Irlandką Aoife O’Rourke – choć była od niej lepsza – przegrała w oczach sędziów. Mateusz Bereźnicki (92 kg) też stanął na podium z brązem, ale do olimpijskiego awansu potrzebny był co najmniej srebrny medal.
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Kolejna wielka walka za nami. 96 tysięcy ludzi na Wembley, miliony przed telewizorami, gigantyczne honoraria dla mistrzów wagi ciężkiej i hymn Arabii Saudyjskiej na początek, wskazujący, kto za to wszystko płaci.
Co się stało we wtorek wieczorem na lotnisku Kraków-Balice, gdzie mistrz świata w boksie Ołeksandr Usyk został skuty w kajdanki, a o sprawie informował nawet prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski?
Ukraiński pięściarz Ołeksandr Usyk został zatrzymany na lotnisku w Krakowie. Okoliczności są niejasne.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Yu-Ting Lin będzie przeciwniczką Julii Szeremety w sobotnim pojedynku o złoto turnieju pięściarskiego w kategorii 57 kg. Zawodniczka z Tajwanu od początku igrzysk wzbudza wielkie kontrowersje.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
Radni Wrocławia nie zgodzili zająć się projektem uchwały wzywającej prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka do podania się do dymisji, o co wnioskował klub Prawa i Sprawiedliwości. A aktywiści z całej Polski chcą, aby nie zmieniano przepisów w sprawie zasiadania prezydentów, burmistrzów i wójtów w radach nadzorczych miejskich spółek ani o dwukadencyjności włodarzy miast i gmin.
Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej i „Sprawiedliwa Rosja – Za Prawdę” niemal w całości nie zagłosowały za nowym budżetem, który zakłada 25-procentowy wzrost wydatków na wojnę Putina do poziomu rekordowego od czasów ZSRR. A wszystko to kosztem cięć wsparcia najuboższych Rosjan.
Chińscy naukowcy przeprowadzili załogowe wyprawy w ośmiu największych rowach głębinowych na całym świecie, ustanawiając wiele światowych rekordów w zakresie misji z udziałem ludzi oraz odkryć oceanicznych.
- Tak jak targi turystyczne są świętem dla branży turystycznej, tak dla linii lotniczej świętem jest uruchomienie nowej trasy. Dzisiaj połączę te dwa wydarzenia i ogłoszę, że w przyszłym roku LOT rozpocznie loty na Maltę - mówił podczas otwarcia Międzynarodowych Targów Turystycznych ITTF Warsaw prezes LOT-u Michał Fijoł.
Eksperci z firmy Cushman & Wakefield ogłosili listę najdroższych ulic na świecie. Na czele tym razem znalazło się jedno z miast Europy. W ten sposób przerwana została dominacja nowojorskiej Piątej Alei.
Nowa administracja Donalda Trumpa będzie jeszcze mocniej wspierać Izrael. Co kształtuje politykę USA? W najnowszym odcinku podcastu „Rzecz w tym” Michał Płociński rozmawia z Philipem Steele’em, amerykańskim historykiem, o głębokich korzeniach chrześcijańskiego syjonizmu oraz współczesnej ideologii chrystianizmu i ich kolosalnym wpływie na światopogląd białych Amerykanów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas