RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 17.11.2016 17:41 Publikacja: 17.11.2016 17:34
Foto: materiały prasowe z oficjalnej strony internetowej
32-letni Ward (30-0, 15 KO) jest ostatnim amerykańskim mistrzem olimpijskim w boksie (Ateny – 2004). Rok starszy Kowaliow (30-0-1, 26 KO) królem wagi półciężkiej, który niszczy jednego rywala po drugim. Pięć lat temu jego rodak Roman Simakow walki z Kowaliowem nie przeżył.
Dla Warda, który podobnie jak Rosjanin jest niepokonany na zawodowych ringach, będzie to debiut w Las Vegas. Poprzednie pojedynki na ogół toczył w rodzinnej Kalifornii. Ale w nowoczesnej, oddanej w tym roku T-Mobile Arena zdecydowana większość widowni też będzie oczywiście po jego stronie. Tyle że dla Kowaliowa to nie ma żadnego znaczenia. Wrogo nastawieni kibice nie przeszkadzali mu, gdy dwukrotnie wygrywał z Jeanem Pascalem w Kanadzie ani gdy odbierał mistrzowski pas, nokautując Nathana Cleverly'ego trzy lata temu w Cardiff.
Największe walki pięściarskie nie toczą się już w Las Vegas, Nowym Jorku czy Londynie. Nową stolicą zawodowego boksu został Rijad.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Ołeksandr Usyk pokonał w Rijadzie po raz drugi Tysona Fury’ego i znów udowodnił, że jest królem wagi ciężkiej.
Sobotnia rewanżowa walka Ołeksandra Usyka z Tysonem Furym będzie najdroższą w historii wagi ciężkiej. Obaj zarobią prawie 200 mln dol.
O Julii Szeremecie, czyli wicemistrzyni olimpijskiej z Paryża, mówi się bez przerwy od czterech miesięcy. Ostatnio najczęściej o jej przyszłości.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Mer Kijowa Witalij Kliczko odwiedził żołnierzy na froncie - w obwodzie charkowskim i w Donbasie.
Z początkiem nowego roku Kreml przestał dostarczać gaz Mołdawii, ale sam został odcięty od tranzytu surowca przez Ukrainę. W rezultacie najbardziej ucierpiało separatystyczne Naddniestrze, gdzie stacjonują rosyjskie oddziały.
Ceny hurtowe LPG spadły w Rosji o połowę w związku z wejściem w życie 20 grudnia unijnego zakazu importu tego rosyjskiego paliwa. Sprzedaż przekierowywana jest przez Rosjan w coraz większym stopniu do Azji, mimo to spodziewany jest spadek jego eksportu w przyszłym roku.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 30 na 31 grudnia doszło do ataku ukraińskich dronów na skład paliw w obwodzie smoleńskim.
Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie noworoczne, w którym powiedział m.in., że Rosja nie może wygrać wojny z Ukrainą. Prezydent krytycznie odniósł się do opóźnień w budowie CPK czy elektrowni jądrowej, wskazał też na rekordowo wysoki deficyt budżetowy i ocenił, że koalicja rządząca doprowadziła do chaosu w wymiarze sprawiedliwości.
Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił orędzie noworoczne, w którym wspomniał m.in. o rosyjskich żołnierzach oraz rocznicy II wojny światowej.
Indie, największy obok Chin sponsor wojny Putina, znalazły alternatywę dla taniej rosyjskiej ropy. W tym roku import surowca z Rosji do Indii spadł do najniższego poziomu od początku wojny.
Rosyjskie wojsko przygotowało szczegółowe listy celów na wypadek potencjalnej wojny z Japonią i Koreą Południową. Armia Władimira Putina wskazała m.in. elektrownie jądrowe i inną infrastrukturę cywilną – wynika z tajnych akt z lat 2013–2014, do których dotarł dziennik „Financial Times”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas