Aktualizacja: 12.05.2021 18:16 Publikacja: 12.05.2021 18:12
Foto: PAP, Andrzej Grygiel
W Paryżu (4–8 czerwca) zostanie dokończony turniej europejski, który rozpoczął się ponad rok temu w Londynie, a przerwany został z powodu koronawirusa. Stolica Francji będzie ostatnią okazją dla pięściarzy z Europy, by w ringu wywalczyć kwalifikację olimpijską. Później tylko wysokie miejsce w rankingu pozwoli uzyskać bilet do Tokio.
Z Polaków szansę na olimpijski występ mają jeszcze tylko Damian Durkacz (63 kg) i Adam Kulik (plus 91 kg). Ten pierwszy potrzebuje do awansu jednej wygranej, jego rywalem w Paryżu będzie leworęczny Węgier Milan Fodor. Awans olimpijski Adama Kulika byłby niespodzianką, ostatnimi czasy częściej bowiem przegrywa, niż wygrywa, i nie brakowało głosów, że być może zastąpi go znacznie młodszy Oskar Safaryan, dwukrotny mistrz Polski tej kategorii, ale chyba już za późno, by taką decyzję podjąć.
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Kolejna wielka walka za nami. 96 tysięcy ludzi na Wembley, miliony przed telewizorami, gigantyczne honoraria dla mistrzów wagi ciężkiej i hymn Arabii Saudyjskiej na początek, wskazujący, kto za to wszystko płaci.
Co się stało we wtorek wieczorem na lotnisku Kraków-Balice, gdzie mistrz świata w boksie Ołeksandr Usyk został skuty w kajdanki, a o sprawie informował nawet prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski?
Ukraiński pięściarz Ołeksandr Usyk został zatrzymany na lotnisku w Krakowie. Okoliczności są niejasne.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Yu-Ting Lin będzie przeciwniczką Julii Szeremety w sobotnim pojedynku o złoto turnieju pięściarskiego w kategorii 57 kg. Zawodniczka z Tajwanu od początku igrzysk wzbudza wielkie kontrowersje.
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Francuskie Biuro Badania Katastrof w Ruchu Lądowym BEA-TT ujawniło w raporcie przyczynę pożaru dwóch elektrycznych autobusów w Paryżu. Będą zmiany w przepisach homologacyjnych.
Air France ogłosił pierwsze plany na przyszłoroczny letni sezon. Do swojej siatki włączy drugi, po Miami, port lotniczy na Florydzie.
Fundacja Trzy Trąby, która kultywuje radziwiłłowskie tradycje, przekazała w depozyt muzeum w Nieborowie obiekty, które dotychczas znajdowały się w prywatnej kolekcji.
Architekci z polskiej pracowni Tremend mają na koncie kolejny sukces. Zdobyli aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie European Property Award 2024. Jedną z nich – za projekt wnętrz butikowego hotelu w serca Paryża.
Japończycy zbudowali pod Tokio obiekt, który zyskał miano „podziemnej katedry”. To zbiorniki retencyjne zdolne pomieścić ogromne ilości wody. Japończycy mieli okazję je przetestować przy okazji tegorocznych ulew.
Na imprezach wystawienniczo-targowych można nawiązać wartościowe znajomości rzutujące na sukcesy przedsiębiorstw, począwszy od tych najmniejszych. Dotyczy to także oczywiście relacji firm polskich i brytyjskich.
Mer Paryża Anne Hidalgo postawiła na swoim: prędkość na obwodnicy Paryża będzie od 1 października wynosić 50 km/h. W okresie przejściowym nie będzie mandatów za szybszą jazdę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas