Aktualizacja: 02.05.2021 15:56 Publikacja: 02.05.2021 15:47
Foto: stock.adobe.com
Mark Selby pokonał w półfinale Stuarta Binghama 17:15, pod długim boju, pełnym znakomitych zagrań i zwrotów akcji, ale także wypełnionym grą taktyczną.
Do rozstrzygnięcia trzeba było aż pięciu sesji (ostatnia sprowadziła się jednak tylko do jednej partii). Selby, mistrz z 2014, 2016 i 2017 roku (więcej razy wygrywały tylko legendy: Stephen Hendry, Ronnie O’Sullivan, Steve Davis i John Higgins), był faworytem. Bingham, mistrz z 2015 roku, miał jednak serię pięciu wygranych partii, prowadził 12:9 i zanosiło się na pewną niespodziankę, lecz doskonały finisz snookerzysty z Leicester dał mu niełatwe zwycięstwo. – To była niezwykle wyczerpująca rozgrywka. Stuart jest znakomitym zawodnikiem. To trochę dziwne, że grał w Sheffield jako kwalifikant, gdyż z pewnością jest w pierwszej ósemce świata – mówił zwycięzca. Shaun Murphy przegrywał z Kyrenem Wilsonem, szóstym snookerzystą rankingu światowego, już 4:10, potem 9:12, ale w drugiej części półfinału także pokazał żelazną wolę zwycięstwa i pokonał młodszego rywala 17:12 (wygrał osiem kolejnych partii). – Bardzo pomogła mi obecność publiczności. Była moim wsparciem, więc próbowałem odwdzięczyć się ludziom na trybunach. Zawsze potrzebuję takich emocji. Wszyscy psychologowie mówią, że trzeba także bawić się grą, by w pełni pokazać swe możliwości. W tym roku kilka razy snooker mnie nie bawił, ale teraz sądzę, że to byłaby niesamowita sprawa być w klubie tych, którzy zdobyli mistrzostwo świata przynajmniej dwa razy. Nie będę faworytem w finale, ale to mi pasuje – mówił mistrz sprzed 16 lat. Wielokrotnych mistrzów widziano w Crucible tylko sześciu. Murphy miał już wcześniej szanse do nich dołączyć, ale ich nie wykorzystał. Grał o tytuł w 2009 r. (przegrał z Johnem Higginsem) i 2015 (uległ Stuartowi Binghamowi). Z Markiem Selbym znają się doskonale, grali razem w klubie Williego Thorne’a w Leicester, już wtedy gdy mieli po 14-15 lat. Selby, numer 4 rankingu światowego, przegrał w finale tylko raz w 2007 roku z Higginsem, gdy debiutował w walce o główną nagrodę. Miał w 2019 roku kryzys formy, ale w tym sezonie znów jest silny – wygrał. m. in. turnieje rankingowe European Masters i Scottish Open. Finał zaczął się w niedzielę, mistrza poznamy zapewne w poniedziałek wieczorem. Będzie nim ten, kto wygra 18 partii (z możliwych 35). Główna nagroda to 500 tys, funtów szerlingów, pokonany finalista otrzyma 200 tysięcy. Transmisje telewizyjne w Eurosporcie.
Otylia Jędrzejczak została wybrana na stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Mistrzyni olimpijska z Aten w tajnym głosowaniu pokonała Pawła Słomińskiego.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Xtreme Fitness Gyms zbliża się do historycznego wydarzenia – otwarcia 100. klubu w Polsce, będącego kulminacją rekordowego wzrostu w 2024 roku. Sieć, która na początku roku liczyła niecałe 60 lokalizacji, zakończy go z imponującym 70-procentowym wzrostem liczby klubów, napędzanym intensywną ekspansją franczyzową. Grudniowa inauguracja setnego klubu potwierdza, że firma obrała kurs na dalszy, dynamiczny rozwój.
Sieć franczyzowa VeloBanku dynamicznie rośnie. Obecnie dysponuje 100. punktami partnerskimi, a do końca 2025 roku uruchomionych zostanie kolejnych 60. To dziś szybko rozwijająca się sieć bankowa, dająca szereg korzyści dla partnerów. Lokalizacja w centrach dużych miast, wsparcie marketingowe, dostęp do szkoleń oraz technologiczne nowości w samych placówkach – to tylko niektóre benefity przyciągające nowych franczyzobiorców.
rozmowa | Wiele lat doświadczeń, globalne standardy, sprawdzone działające procedury – dla wielu potencjalnych kandydatów franczyza McDonald’s wydaje się być gotowym i prostym przepisem na sukces. Jak twierdzi Marek Mikusek, Franchising Director marki, „rozwój biznesu wymaga ciągłego, konsekwentnego zaangażowania ze strony franczyzobiorców, a sukces tkwi w odpowiedzialnym wyborze kandydatów i długofalowych partnerskich relacjach”. Jak zatem zacząć swój biznes pod złotymi łukami?
Europa traci konkurencyjność względem USA i Chin, stając się wyłącznie rynkiem zbytu uzależnionym od zewnętrznych dostawców. Transformacja musi być prowadzona, ale w taki sposób, by nie wyeliminować europejskiego przemysłu. Pomóc w tym może Europejski Fundusz Konkurencyjności.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
Już 2 grudnia, na PGE Narodowym w Warszawie, odbędzie się Kongres Społeczno-Gospodarczy Polska Moc Biznesu 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w kraju. Kongres łączy liderów biznesu, przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych i środowiska naukowego, by wspólnie kreować rozwiązania wspierające gospodarkę opartą na zrównoważonym rozwoju i społecznej odpowiedzialności.
Chorwacja dzięki pięknej i różnorodnej przyrodzie, wspaniałym zabytkom, kulturze i atrakcjom oferuje niezapomniane doświadczenia przez cały rok. Magiczna przedświąteczna atmosfera zimą, aktywności na świeżym powietrzu wiosną, błogi relaks latem czy delektowanie się bogactwem smaków jesienią, to tylko niektóre z wielu interesujących propozycji na ciekawe spędzenie czasu w Chorwacji.
W Teatrze Capitol, odbyły się dwa pokazy premierowe hitowej komedii w reżyserii Wojciecha Adamczyka - „Boeing Boeing”. Druga uroczysta premiera połączona była z jubileuszem 30-lecia pracy artystycznej Mikołaja Krawczyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas