Australian Open. Magda Linette przegrała z kontuzją i odpadła z turnieju

W pierwszej rundzie zakończyła występ w Melbourne Magda Linette (24. WTA). Polska tenisistka, która w ubiegłym roku grała tam w półfinale, nie dokończyła spotkania z Dunką Karoliną Woźniacką (252. WTA).

Publikacja: 14.01.2024 11:49

Australian Open. Magda Linette przegrała z kontuzją i odpadła z turnieju

Foto: AFP

Dla 31-letniej tenisistki z Poznania mecz miał ogromne znaczenie. W 2023 roku właśnie w tym turnieju osiągnęła życiowy sukces – awansowała do półfinału, w którym uległa Arynie Sabalence. Dzięki znakomitemu występowi zdobyła 780 punktów do rankingu WTA i w marcu była na najwyższej pozycji w karierze – 19.

Australian Open. Co stało się z Magdą Linette?

W Melbourne los nie oszczędził Polki. Jej rywalką na otwarcie turnieju była Karolina Woźniacka, jedna z powracających do gry doświadczonych tenisistek, była liderka rankingu WTA, zwyciężczyni Australian Open z 2018 roku. Ale nie to było najgorsze. Linette, jak się później okazało, nie była w stanie przeciwstawić się tak wymagającej przeciwniczce. Pod koniec pierwszego seta Polka zgłosiła niedyspozycję i poprosiła o pomoc sztab medyczny. Wcześniej miała problemy z chodzeniem, kulała. Po przerwie wróciła na kort, ale nie była w stanie grać na swoim właściwym poziomie.

Czytaj więcej

Australian Open. Będą długie noce z Igą i Hubertem

Linette przegrywała 2:6, 0:2 i poddała mecz po 55 minutach. Dwa gemy wygrała przy stanie 0:2, ale nawet wtedy miała kłopoty. W spotkaniu popełniła aż 22 niewymuszone błędy przy czterech Woźniackiej.

Porażka będzie miała negatywne konsekwencje dla Polki przynajmniej w pierwszej części sezonu. Straci aż 780 punktów i znacząco spadnie w rankingu – nie tylko WTA, ale również olimpijskim, którego notowania kończą się 10 czerwca. Linette nie będzie rozstawiana w turniejach wielkoszlemowych ani w tych o randze WTA 1000. Będzie musiała znów „budować” swój ranking, choć teraz najważniejsze dla niej jest wyleczenie kontuzji.

Czytaj więcej

Australian Open. Znamy plan gier, Iga Świątek jeszcze poczeka

Australian Open. Kiedy grają Iga Świątek i Hubert Hurkacz

Pozostali Polacy w Australian Open grają w poniedziałek i wtorek. Nad ranem w poniedziałek Magda Fręch (72. WTA) zmierzy się z Australijką Darią Saville (195. WTA), a Hubert Hurkacz (9. ATP) z Australijczykiem Omarem Jasiką. We wtorek o 2 w nocy Iga Świątek (1. WTA) spotka się z Amerykanką Sofią Kenin (38. WTA).

I runda Australian Open – turniej pań

Magda Linette (Polska, 20) – Karolina Woźniacka (Dania) 2:6, 0:2 krecz Polki

Tenis
Australian Open. Będą długie noce z Igą i Hubertem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Plus Minus
Tenis na łasce reżimu
Tenis
Australian Open. Znamy plan gier, Iga Świątek jeszcze poczeka
Tenis
Nie będzie wielkiego powrotu Nadala w Melbourne
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tenis
Iga Świątek wróciła do kadry. Apetyt na reprezentację