Znów pięć setów i Hubert Hurkacz zagra w 1/8 finału Australian Open

Rośnie w Melbourne polski mistrz piątego seta – Hubert Hurkacz pokonał Denisa Shapovalova 7:6 (7-3), 6:4, 1:6, 4:6, 6:3 i jest wśród najlepszych szesnastu singlistów Australian Open 2023. Kolejny rywal to Amerykanin Sebastian Korda.

Publikacja: 20.01.2023 13:25

Pierwszy i drugi set meczu Polaka z Kanadyjczykiem budził zaufanie do gry Huberta, nawet jeśli jego serwis nie był tak wydajny jak zazwyczaj. Żywiołowy tenis leworęcznego rywala, wzbogacany niekiedy sporą domieszką chaosu, był nieco mniej skuteczny, nawet jeśli bardziej podobał się części publiczności w Melbourne Park.

Polak potrafił odrabiać straty, w ważnych chwilach miał przewagę, słowem grał wystarczająco dobrze, by niewysoko, ale dość pewnie  wywalczyć prowadzenie 7:6 (7-3), 6:4. Zmianę przyniósł set trzeci, trochę zbyt łatwo oddany Kanadyjczykowi. Z rozpędu Shapovalov objął prowadzenie także w secie czwartym i tym razem tej przewagi nie oddał, mimo kilku ataków Hurkacza.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

W Rzymie jak w Madrycie. Będzie kolejny finał Iga Świątek - Aryna Sabalenka
Imponująca Iga Świątek. Zagra w czwartym finale w tym roku
Hubert Hurkacz pokonany w Rzymie. Stracił swój największy atut
Tenisowy turniej w Rzymie. Iga Świątek i Hubert Hurkacz zwyciężają razem
Polska zagra z Hiszpanią. Znamy drabinkę i terminarz Billie Jean King Cup Finals