Głównego trofeum za rok 2008 nie przyznano. Dyplomami za szczególny „czyn czystej gry” Klub Fair Play PKOl uhonorował drużynę tenisistów stołowych LKS Olimpia Bucze (trener Czesław Borowiec, zawodnicy Radosław i Bartłomiej Mleczko) oraz łuczników Jacka Procia (Strzelec Legnica) i Piotra Piątka (Łucznik Żywiec). Młodzi pingpongiści spod Brzeska w finałowym turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Brzegu Dolnym mieli już zaliczoną wygraną walkowerem w półfinale, gdyż zespół MRKS Gdańsk nie stawił się na czas do gry.
Mimo ponadgodzinnego spóźnienia rywali drużyna Olimpii jednogłośnie postanowiła stanąć do pojedynku z faworytem i późniejszym złotym medalistą. Przegrała ten mecz, potem także następny, zajmując czwarte miejsce. Zawodnicy poświęcili minimum srebrne medale w imię szlachetnej rywalizacji. Obydwaj reprezentacyjni łucznicy (trzecie miejsce w drużynie na mistrzostwach świata w Madrycie w 2005 r., czwarte – na igrzyskach w Pekinie w 2008 roku) niezależnie od siebie podczas sierpniowych mistrzostw Polski seniorów pożyczyli swój zapasowy sprzęt kolegom i rywalom, których łuki uległy awarii. Dzięki temu mogli oni dokończyć zawody.
Wyróżnienia indywidualne za całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu przyznano Zygmuntowi Smalcerzowi – mistrzowi olimpijskiemu z Monachium (1972) w podnoszeniu ciężarów i Mieczysławowi Łopatce – jednemu z najwybitniejszych koszykarzy lat 60., czterokrotnemu olimpijczykowi, dziesięciokrotnemu mistrzowi Polski.
Wyróżnienia za promocję wartości fair play otrzymali: Agnieszka Wieszczek – zapaśniczka z Wałbrzycha, która swój brązowy medal z Pekinu przeznaczyła na cele charytatywne (wylicytowana za niego kwota 57 tys. zł została przekazana na leczenie chorego na serce Radka Księżyka z Katowic), Bogusław Drozdowski – długoletni nauczyciel WF, trener łyżwiarstwa szybkiego i wychowawca olimpijczyków z Tomaszowa Mazowieckiego, oraz pośmiertnie Wojciech Zieliński, telewizyjny komentator pamiętnego olimpijskiego finału w siatkówce mężczyzn Polska – ZSRR, orędownik przywrócenia warszawskiej AWF imienia Józefa Piłsudskiego, społecznik. Nagrodę odebrała jego córka Łucja Zielińska.