Aktualizacja: 24.11.2024 22:13 Publikacja: 10.07.2023 13:56
Polski Komitet Olimpijski z nowym sponsorem
Radosław Piesiewicz (z lewej) przymierza w Klubie Olimpijczyka plakietkę z nowym sponsorem PKOl-u. Z lewej prezes zarządu ENEA S.A. Paweł Majewski
Foto: Rafał Oleksiewicz
Enea - poprzez PKOl - wesprze Polski Związek Towarzystw Wioślarskich (PZTW), Polski Związek Tenisa Stołowego (PZTS), Polski Związek Rugby, Polski Związek Triathlonu oraz Polski Związek Cheerleadingu, czyli jedyny w tej grupie sport nieolimpijski. Spółka energetyczna już wcześniej finansowała dwie pierwsze organizacje. Teraz będzie je sponsorowała poprzez pośrednika, choć prezes Radosław Piesiewicz na takie naświetlenie sprawy się nie zgadza.
- Nie chodzi o pośrednictwo, lecz o pozyskiwanie środków dla całego polskiego sportu - wyjaśnia w rozmowie z "Rz". - Duże związki mają pod tym względem łatwiej, a mniejsze - trudniej. My, jako PKOl, chcemy pomagać wszystkim. Oferujemy sponsorom swoje pola eksploatacji, co ma wpływ na wyższe ekwiwalenty reklamowe. Część środków trafi do pięciu wspomnianych związków, a część zostanie u nas, ale szczegóły tego podziału to tajemnica handlowa.
Trzecia edycja imprezy była lepsza sportowo, ale nie zyskała blasku. Kosztowała pół miliarda złotych, a okazała się wydarzeniem lokalnym.
Radosław Piesiewicz nie czekał stu dni i znalazł już pierwszego nowego sponsora dla Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To Krajowa Grupa Spożywcza, czyli spółka Skarbu Państwa.
W środę podczas uroczystej Gali w Centrum Olimpijskim PKOl uhonorowano polskich medalistów III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Ogłoszono również powstanie Fundacji Polskiego Sportu i podpisano umowy z dwoma nowymi jej partnerami – firmami Suzuki i Morwa.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Iga Świątek i Katarzyna Kawa przegrały z Jasmine Paolini i Sarą Errani. To dla Polek koniec Billie Jean King Cup, ale półfinał jest największym takim sukcesem w dziejach naszego tenisa.
PGE Polska Grupa Energetyczna oddała w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim do eksploatacji największą elektrownię gazową w Polsce i jedną z najnowocześniejszych w Europie o mocy 1366 MW brutto. Największa firma energetyczna w kraju stawia na błękitne paliwo jako na przejściowe i konieczne w drodze do neutralności klimatycznej.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Jeżeli marki nie zmienią podejścia do zrównoważonego rozwoju dzisiaj to nie wygramy i nie zmniejszymy wpływu na środowisko, a wręcz przeciwnie – mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska. Opowiada, co robi telekom aby być neutralnym dla środowiska i zdradza jakie ma efekty.
Kluczem do osiągnięcia przewagi stała się zdolność do pozyskiwania danych z lądu, powietrza, wody, kosmosu i cyberprzestrzeni, a następnie ich szybkiego przetwarzania i dostarczania do dowódców oraz żołnierzy – mówi generał Mary A. Legere, dyrektorka zarządzająca w Accenture Global Defense.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Polska nie wypracowała standardów dotyczących cyberbezpieczeństwa w energetyce, a realizuje olbrzymie inwestycje w sektorze. Powszechność niesprawdzonych technologii w infrastrukturze krytycznej może przynieść zgubne skutki – ocenia prezes Apatora Maciej Wyczesany.
Prezentacja kandydata na prezydenta ze strony PiS, podobnie jak i sam wybór Karola Nawrockiego, przypomina znaną ze slapsticku scenę, w której uciekający przed grubym policjantem komik zamiast przeskoczyć mur zawisa na nim bezradnie, z jedna nogą po jednej jego stronie, z drugą po drugiej. Za jedną ciągnie gruby i mało inteligentny policjant, za drugą koleżeństwo sympatycznego opryszka. I trudno z tej komicznej sytuacji wybrnąć. Pójść do przodu.
Jan Hoerl wygrał konkurs w Lillehammer, ale liderem klasyfikacji generalne jest Pius Paschke. Nasi skoczkowie lądują blisko. Więcej punktów, niż Polacy, zdobył w weekend Amerykanin Tate Frantz.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas