Aktualizacja: 26.02.2017 12:07 Publikacja: 26.02.2017 11:58
Zwyciężczynie sprintu drużynowego kobiet Heidi Weng i Maiken Caspersen Falla z Norwegii
Foto: AFP
Dwa lata temu w Falun, kiedy sprint rozgrywany był techniką dowolną, Kowalczyk razem z Sylwią Jaśkowiec stanęły na trzecim stopniu podium. Na powtórkę w Finlandii nie można było liczyć, a niedzielna rywalizacja miała za zadanie przede wszystkim posłużyć Kowalczyk, jako przetarcie przed wtorkowym biegiem na 10 km "klasykiem".
"Chciałam pobiec dobrze i mam nadzieję, że zrealizowałam cel. Chciałam pomóc Ewelinie, aby odzyskała pewność siebie i mam nadzieję, że też mi się to udało" - powiedziała Kowalczyk na mecie.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W Oberstdorfie będzie bitwa Norwegii z resztą świata w biegach, skokach i kombinacji. Poza skokami Polska nie ma w tym starciu armat.
Michał Rynkowski, Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA o kontrolach w czasach koronawirusa, kolarzach pod specjalnym nadzorem i o tym czy branie dopingu teraz ma sens z punktu widzenia nieuczciwego sportowca.
Justyna Kowalczyk i trener Aleksander Wierietielny tworzyli związek niebanalny. Dowodzili przez lata, że ludzi może połączyć etos pracy, upór i niechęć do pustosłowia.
Bartosz Zmarzlik, żużlowy mistrz świata, został wybrany Sportowcem Roku 2019 w 85. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Drugie miejsce w plebiscycie zajął kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Trzeci był młociarz Paweł Fajdek.
Policyjne naloty w Seefeld i Erfurcie, rozbita siatka dopingowa, piątka narciarzy w areszcie – to wiadomość ważniejsza niż kolejne dwa złote medale mistrzostw świata dla Norwegii.
W finale sprintu drużynowego pań Justyna Kowalczyk i Monika Skinder zajęły 10. miejsce. Norweżki były dopiero trzecie, za Szwecją i Słowenią. U panów Norwegowie wyprzedzili Rosjan i Włochów. Polacy nie awansowali do finału
Norwegia i reszta świata. Skoczkowie i reszta reprezentacji Polski. W środę zaczyna się w Seefeld narciarski mundial w biegach i skokach.
Polski Związek Narciarski zatwierdził kadrę A biegaczek, która pod okiem Aleksandra Wierietielnego oraz Justyny Kowalczyk i Rafała Węgrzyna będzie trenować do kolejnej zimy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas