Aktualizacja: 26.02.2017 12:07 Publikacja: 26.02.2017 11:58
Zwyciężczynie sprintu drużynowego kobiet Heidi Weng i Maiken Caspersen Falla z Norwegii
Foto: AFP
Dwa lata temu w Falun, kiedy sprint rozgrywany był techniką dowolną, Kowalczyk razem z Sylwią Jaśkowiec stanęły na trzecim stopniu podium. Na powtórkę w Finlandii nie można było liczyć, a niedzielna rywalizacja miała za zadanie przede wszystkim posłużyć Kowalczyk, jako przetarcie przed wtorkowym biegiem na 10 km "klasykiem".
"Chciałam pobiec dobrze i mam nadzieję, że zrealizowałam cel. Chciałam pomóc Ewelinie, aby odzyskała pewność siebie i mam nadzieję, że też mi się to udało" - powiedziała Kowalczyk na mecie.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
- Odbudowujemy budżet. Rozmawiamy z dużymi markami, potentatami na świecie - zapewnia prezes Radosław Piesiewicz.
– Przetrwałem tsunami, to była duża polityka. Złożyłem trzy pozwy o zniesławienie i nie odpuszczę – mówi „Rz” prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego kontrolę rozpoczęli 15 października urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. O przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl wystąpił do prezesa NIK w ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
W Oberstdorfie będzie bitwa Norwegii z resztą świata w biegach, skokach i kombinacji. Poza skokami Polska nie ma w tym starciu armat.
Michał Rynkowski, Dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA o kontrolach w czasach koronawirusa, kolarzach pod specjalnym nadzorem i o tym czy branie dopingu teraz ma sens z punktu widzenia nieuczciwego sportowca.
Justyna Kowalczyk i trener Aleksander Wierietielny tworzyli związek niebanalny. Dowodzili przez lata, że ludzi może połączyć etos pracy, upór i niechęć do pustosłowia.
Bartosz Zmarzlik, żużlowy mistrz świata, został wybrany Sportowcem Roku 2019 w 85. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Drugie miejsce w plebiscycie zajął kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, Robert Lewandowski. Trzeci był młociarz Paweł Fajdek.
Policyjne naloty w Seefeld i Erfurcie, rozbita siatka dopingowa, piątka narciarzy w areszcie – to wiadomość ważniejsza niż kolejne dwa złote medale mistrzostw świata dla Norwegii.
W finale sprintu drużynowego pań Justyna Kowalczyk i Monika Skinder zajęły 10. miejsce. Norweżki były dopiero trzecie, za Szwecją i Słowenią. U panów Norwegowie wyprzedzili Rosjan i Włochów. Polacy nie awansowali do finału
Norwegia i reszta świata. Skoczkowie i reszta reprezentacji Polski. W środę zaczyna się w Seefeld narciarski mundial w biegach i skokach.
Polski Związek Narciarski zatwierdził kadrę A biegaczek, która pod okiem Aleksandra Wierietielnego oraz Justyny Kowalczyk i Rafała Węgrzyna będzie trenować do kolejnej zimy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas