Remis w El Classico: Barcelona - Real 2:2

Barcelona zremisowała z Realem Madryt 2:2 w meczu 36. kolejki La Liga. Blaugrana już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrza Hiszpanii. Z kolei Real Madryt zagra w finale Ligi Mistrzów i będzie miał okazję, po raz trzeci z kolei, wygrać to trofeum.

Aktualizacja: 06.05.2018 23:00 Publikacja: 06.05.2018 22:46

To 50 remis w historii starć między obiema ekipami. Barcelonie po raz kolejny nie udało się wygrać z Realem na własnym stadionie - ostatni raz Duma Katalonii pokonała Real na Camp Nou w marcu 2015 roku.

Realowi nie udało się z kolei trwającej już od 42 meczów passy kolejnych meczów Barcelony w La Liga bez porażki. Ostatni raz Barcelona przegrała w lidze w kwietniu 2017 roku.

Niedzielny mecz był szczególny dla Anderesa Iniesty - gwiazdor Barcelony zagrał w El Classico po raz ostatni. Po sezonie Iniesta rozstaje się z drużyną z Katalonii.

Pierwszego gola w meczu zdobyła Barcelona - w 10 minucie Luis Suarez wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Sergio Roberto. Już w 14. minucie było jednak 1:1 - swojego 18 gole w El Classico zdobył wówczas Cristiano Ronaldo. Tym samym Ronaldo w barwach Realu strzelił Barcelonie tyle samo goli co legendarny Alfredo di Stefano.

Kiedy czerwoną kartkę w końcówce drugiej połowy obejrzał Sergio Roberto wydawało się, że Barcelona znajdzie się w opałach. Wtedy jednak błysk geniuszu zaprezentował Lionel Messi, który w 52 minucie znów wyprowadził Barcelonę na prowadzenie. Był to 26 gol zdobyty przez Messiego w meczach przeciwko Realowi Madryt.

2 / 3
Piękność nocy. Robert Lewandowski pisze historię i ratuje Barcelonę
Ligi zagraniczne. Pozostała tylko jedna zagadka. Kto wygra wyścig o mistrzostwo Anglii?
Nie żyje znany ukraiński piłkarz i trener. Był wicemistrzem Europy z reprezentacją ZSRR