Fulham wraca do Premier League

Fulham wygrało z Aston Villą 1:0 w finałowym meczu fazy play-off, którego stawką było miejsce w Premier League w sezonie 2018/2019. Gola na wagę powrotu Fulham do najwyższej klasy rozgrywkowej w ANglii zdobył kapitan tej drużyny, Tom Cairney.

Aktualizacja: 27.05.2018 08:58 Publikacja: 27.05.2018 08:45

Fulham zdołało wywalczyć awans, mimo że mecz z Aston Villą kończyło w dziesiątkę, po tym jak Denis Odoi zobaczył czerwoną kartkę po dwóch faulach na Jacku Grealishu.

Fani Aston Villi mieli pretensje do sędziego o to, że w pierwszej połowie nie wyrzucił z boiska Ryana Fredericksa, który również faulował Grealisha. Kilkukrotnie w trakcie spotkania piłkarze Aston Villi domagali się też - bezskutecznie - karnego (m.in. w doliczonym czasie gry, gdy Grealish padł w polu karnym po starciu z Mattem Targettem).

Eksperci z Deloitte szacują, że awans do Premier League zwiększy przychody Fulham o co najmniej 160 milionów funtów.

Fulham zawdzięcza awans świetnej drugiej połowie sezonu w Championship - jeszcze 16 grudnia ekipa z Londynu zajmowała zaledwie 12 miejsce w tabeli i traciła 18 punktów do lidera ligi. Od tego czasu Fulham nie przegrało jednak 23 meczów i było blisko bezpośredniego awansu do Premier League.

Fulham spadło z Premier League w 2014 roku, po 13 sezonach spędzonych w najwyższej klasie  rozgrywkowej.

Bezpośredni awans o Premier League wywalczyły sobie w tym sezonie drużyny Wolverhampton i Cardiff City.

2 / 3
Dawid Szwarga odejdzie z Rakowa. Czy do Częstochowy wróci Marek Papszun?
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów