Bundesliga: Wolfsburg wyszarpał zwycięstwo

VfL Wolfsburg dzięki bramce rezerwowego Daniela Ginczka w 93 minucie wygrał na inaugurację Bundesligi z wicemistrzem Niemiec, Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1.

Aktualizacja: 25.08.2018 17:38 Publikacja: 25.08.2018 17:25

Mecz miał dramatyczny przebieg - w 33 minucie prowadzenie drużynie z miasta Volkswagena dał John Brooks. Od 65 minuty Schalke grało w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Matija Nastasić.

Mimo to ambitnie grająca drużyna z Zagłębia Ruhry doprowadziła do wyrównania w 86 minucie. Sędzia podyktował wówczas dość dyskusyjnego karnego za zagranie ręką jednego z zawodników Wolfsburga, którego na gola pewnie zamienił Nabil Bentaleb.

I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w jednej z ostatnich akcji meczu Ginczek dobił do bramki piłkę sparowaną przez bramkarza Schalke 04.

Grającego w barwach Wolfsburga Jakuba Błaszczykowskiego zabrakło w tym spotkaniu w kadrze meczowej "Wilków".

W innych sobotnich meczach Bundesligi Fortuna Duesseldorf przegrała 1:2 z FC Augsburg, Freiburg uległ 0:2 Eintrachtowi Frankfurt, Hertha Berlin wygrała 1:0 z FC Nuernberg, a Werder Brema zremisował 1:1 z Hannoverem 96. Z kolei Borussia Moenchengladbach wygrała 2:0 z Bayerem Leverkusen.

W piątkowym meczu, inaugurującym sezon 2018/2019 w Bundeslidze, Bayern Monachium wygrał 3:1 z Hoffenheim. Jednego z goli dla Bayernu zdobył - z rzutu karnego - Robert Lewandowski.