Puchar Polski: III-ligowiec lepszy od Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin zakończyło przygodę z tegorocznym Pucharem Polski już w 1/32 finału tych rozgrywek. Lubinianie sensacyjnie przegrali z III-ligowym Huraganem Morąg 2:3 - relacjonuje Onet.

Aktualizacja: 26.09.2018 21:12 Publikacja: 26.09.2018 21:03

Zagłębie do przerwy prowadziło z III-ligowcem 1:0 po golu Jakuba Maresa. Kiedy w drugich 45 minutach arbiter podyktował karnego dla drużyny z Ekstraklasy, wydawało się, że Mares przypieczętuje awans do kolejnej rundy drugim golem. Strzelec pierwszej bramki jednak się pomylił - co dodało sił drużynie z Morąga. Gole Joao Augusto, Dariusza Boczko i Mateusza Jajkowskiego dały awans III-ligowcowi - czytamy w relacji Onetu. Zagłębiu nie pomogła bramka Macieja Dąbrowskiego w samej końcówce spotkania.

Do 1/16 finału Pucharu Polski awansowała natomiast Jagiellonia, która wygrała w Dzierżoniowie z tamtejszą Lechią 1:0 po golu Karola Świderskiego.

Z Pucharem Polski pożegnała się natomiast Pogoń Szczecin, która przegrała z GKS-em Katowice po rzutach karnych.

Wyniki 1. rundy Pucharu Polski:

Huragan Morąg – Zagłębie Lubin 3:2 (0:1)

Bramki: 55. Joao Augusto, 81. Boczko, 87. Jajkowski – 17. Mares, 90. Dąbrowski

Lechia Dzierżoniów – Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)

Bramka: 59. Świderski

Resovia – Warta Poznań 2:0 (2:0)

Bramki: 11. Buczek, 38. Buczek

KP Starogard Gdański – Górnik Łęczna 1:0 (1:0)

Bramka: 2. Zyska

Elana Toruń – MKS Bytovia Bytów 1:3 (0:2)

Bramki: 80. Wołkowicz – 25. Hebel, 42. Burkhardt, 90+3. Kołodziejski (sam.)

GKS Drwinia – Wisła Puławy 0:1 (0:1)

Bramka: 45+1. Stanisławski

Polonia Środa Wielkopolska – Radomiak Radom 4:3 (0:0)

Bramki: 48. Wilk, 51. Kujawa, 55. Bartoszak, 63. Apolinarski - 59. Szuprytowski (k.), 76. Winsztal, 88. Mikita

Tur Bielsk Podlaski – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4 (0:1)

Bramki: 71. Stypułkowski - 27. Lewczuk (sam.), 81. Vilhjalmsson, 86. Słaby, 90+3. Jovanovic

ROW 1964 Rybnik – Cracovia 1:3 (1:0)

Bramki: 41. Okuniewicz – 58. Piszczek, 60. Helik, 77. Zenjov

KS Paradyż – Puszcza Niepołomice 0:7 (0:4)

Bramki: 16. Furtak, 18. Ryndak, 23. Kotwica, 40. Bartków, 60., 67. Kuźma, 86. Kura

Falubaz Zielona Góra – Wigry Suwałki 0:1 (0:1)

Bramka: 38. Kaczmarczyk

Legionovia Legionowo – GKS Tychy 2:1 (1:1)

Bramki: 40. Gołębiewski, 80. (k.) Krawczyk - 18. Hubert Adamczyk

Bałtyk Koszalin – Rozwój Katowice 1:3 (1:1)

Borussia Dortmund skarciła gwiazdy PSG
Niemiecka i hiszpańska prasa po Bayern - Real. "Nierozstrzygnięta bitwa w Monachium"
Bayern - Real. Cztery gole i cztery minuty, które wstrząsnęły półfinałem Ligi Mistrzów