Ekstraklasa: Udany powrót Nawałki do Krakowa. Wisła - Lech 0:1

Wisła Kraków przegrała 0:1 z Lechem Poznań w ostatnim piątkowym meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Adam Nawałka, związany przez lata z Białą Gwiazdą, zanotował udany powrót do Krakowa - zauważa Onet.pl.

Aktualizacja: 21.12.2018 22:01 Publikacja: 21.12.2018 21:50

Pojedynek z Wisły obserwowali nowi inwestorzy klubu - Vanna Ly, Francuz kambodżańskiego pochodzenia, oraz Szwed Mats Hartling, reprezentujący brytyjską spółkę Noble Capital Partners. W sobotę obaj mają się spotkać z Jackiem Majchrowskim, prezydentem Krakowa.

Specjalni goście nie zobaczyli jednak zwycięstwa krakowian, choć gospodarze "nie dali plamy" - jak ocenia Onet.pl - bo długo stawiali opór wyżej notowanemu rywalowi. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Najbliżej był w 6. minucie lechita Marcin Wasilewski, którego dośrodkowanie zatrzymało się na poprzeczce. Powodzenie mógł przynieść też potężny strzał Joao Amarala, obroniony przez Mateusza Lisa.