Jacek Magiera trenerem Śląska Wrocław

Jagiellonia pokonała w Poznaniu Lecha, grając w osłabieniu. Michał Kucharczyk znów zapewnił punkty Pogoni.

Aktualizacja: 21.03.2021 18:54 Publikacja: 21.03.2021 18:16

Jesienią, kiedy Lech grał w Lidze Europy, jego młodzi wychowankowie byli oklaskiwani, ale zdolnych sprzedano, a następcy albo nie są równie utalentowani, albo muszą poczekać na swój czas. Władze klubu nie robią jednak nerwowych ruchów i to dobrze o nich świadczy.

Jagiellonia wygrała siłą woli, pracując na zwycięstwo do końca i nie tracąc wiary, nawet kiedy w 51. minucie po drugiej żółtej kartce z boiska wyleciał Błażej Augustyn. W tym momencie Lech prowadził 2:1, a przegrał 2:3.

Rafał Grzyb zajął miejsce Bogdana Zająca, po którym w Białymstoku nie zostanie życzliwa pamięć. Smutne to, że pracę stracił pierwszy asystent Adama Nawałki. Dawny selekcjoner też nie pracuje, a innych jego współpracowników w wielkiej piłce nie widać.

Cracovia ostatni raz wygrała 12 grudnia. A potem w dziewięciu kolejnych meczach remisowała lub przegrywała. Piast nie dał jej szans. „Pasy" mają poważny problem. Mogą wprawdzie obronić Puchar Polski, ale wciąż muszą bronić się przed spadkiem. Porażki Podbeskidzia i Stali to jednak dla Cracovii dobre wiadomości.

Stal miała w Krakowie pecha. Prowadziła z Wisłą od 60. minuty i grała dobrze. Brown Forbes wyrównał, a na dwie minuty przed końcem sędzia Paweł Raczkowski przyznał gospodarzom rzut karny. Trzeba zrobić coś z przepisem o dotknięciu piłki ręką w polu karnym, bo w wielu sytuacjach interpretacja jest trudna. Piłka trafiła Marcina Flisa w rękę bez jego świadomości. Stal straciła gola z jedenastki, a kiedy rzuciła się do ataku, Wisła z kontry podwyższyła na 3:1.

Michał Kucharczyk strzelił jedyną bramkę dla Pogoni w meczu z Lechią. Zrobił to po raz czwarty w tym sezonie, za każdym razem Pogoń wygrywała 1:0. Szczecinianie jeszcze nie stracili wiary w dogonienie Legii. 3 kwietnia spotkają się z nią przy Łazienkowskiej.

Po remisie z Wisłą Płock Vitezslav Lavicka przestał być trenerem Śląska. Zastąpi go Jacek Magiera, który zrezygnował z pracy w PZPN. Ze względu na pandemię reprezentacja do lat 19, którą prowadził, nie rozgrywa meczów, a eliminacje do Euro zostały odwołane. „Wolę iść gdzieś do pracy, niż siedzieć bezczynnie w PZPN i pić kawę" – powiedział trener.