Szachtar Donieck zagra w półfinale Ligi Europy

Szachtar Donieck i Sevilla FC dołączyły do Interu Mediolan i Manchesteru United uzupełniając skład półfinalistów tegorocznej edycji Ligi Europy - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 12.08.2020 05:52 Publikacja: 12.08.2020 05:39

Przerwana z powodu pandemii koronawirusa edycja Ligi Europy jest - podobnie jak Liga Mistrzów - dokańczana w formie mini turnieju. W ćwierćfinałach i półfinałach - inaczej niż w poprzednich edycjach - rozgrywany jest tylko jeden mecz (a nie dwumecz) na neutralnym terenie.

Ukraiński Szachtar Donieck o prawo gry w półfinale LE grał ze szwajcarskim FC Basel. Ukraińcy wygrali to spotkanie aż 4:1 i nie pozostawili złudzeń co do tego, która drużyna była lepsza w tej rywalizacji.

Strzelanie dla drużyny Szachtara zaczął już w drugiej minucie Junior Moraes, który głową wykończył dośrodkowanie Marlosa z rzutu rożnego - relacjonuje Onet.

Marlos miał udział również przy drugim golu dla Szachtara - po jego podaniu w pole karne piłka trafiła do Taisona, po strzale którego piłka odbiła się od Fabiana Freia i wpadła do bramki FC Basel.

W 75. minucie Taison był faulowany w polu karnym - a "jedenastkę" na trzecią bramkę dla Szachtara zamienił Alan Patrick.

W 88. minucie było już 4:0 - po tym jak Dodo wykorzystał podanie Tete. Basel honorowego gola zdobyło już w doliczonym czasie gry za sprawą Ricky'ego van Wolfswinkela.

O udział w finale LE Szachtar zagra z Interem Mediolan.

Do półfinału LE awansowała też Sevilla, która pokonała 1:0 Wolverhampton - relacjonuje Onet. "Wilki" mogły w tym meczu wyjść na prowadzenie w 12. minucie, ale Raul Jimenez nie wykorzystał rzutu karnego - jego uderzenie z jedenastu metrów obronił Yassine Bounou.

Losy meczu rozstrzygnęły się w 88. minucie - Ever Banega dośrodkował wówczas z prawej strony a Lucas Ocampos uderzeniem głową pokonał Ruia Patricio.

Sevilla o finał zagra z Manchesterem United.

2 / 3
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów
Półfinały Ligi Mistrzów. Paryż chce się dobrze bawić
Wyścig żółwi w PKO BP Ekstraklasie. Nikt nie chce być mistrzem Polski
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł