Messi zmierzy się z Neymarem w finale Copa America

Argentyna awansowała do finału Copa America po wygraniu, w rzutach karnych, półfinału z Kolumbią - informuje AP.

Aktualizacja: 07.07.2021 06:52 Publikacja: 07.07.2021 05:28

W finale zmierzą się więc reprezentacje prowadzone przez dwie największe obecnie gwiazdy południowoamerykańskiego futbolu - Neymara (Brazylia) i Lionela Messiego (Argentyna).

Półfinałowy mecz Kolumbii z Argentyną zakończył się remisem 1:1 - i zwycięzcę musiały wyłonić karne. Bohaterem konkursu "jedenastek" był bramkarz Argentyny, Emiliano Martinez, który obronił trzy rzuty karne.

Argentyna nie wygrała Copa America od 1993 roku (tamto zwycięstwo było też ostatnim tryumfem Argentyny w wielkiej imprezie piłkarskiej). AP przypomina, że w 1993 roku Argentyna również wygrała z Kolumbią w rzutach karnych w meczu półfinałowym (0:0, karne 6:5).

Wynik meczu z Kolumbią otworzył już w siódmej minucie Lautaro Martinez, któremu asystował Messi (to jego piąta asysta w turnieju).

W drugiej połowie do ataku rzuciła się Kolumbia - po strzałach jej piłkarzy piłka trafiała w słupek i poprzeczkę, aż w 61. minucie wyrównał Luis Diaz, który strzałem z bardzo ostrego kąta pokonał Martineza.

2 / 3
Manchester United bije niechlubne rekordy. Na Old Trafford może nie być europejskich pucharów
Półfinały Ligi Mistrzów. Paryż chce się dobrze bawić
Wyścig żółwi w PKO BP Ekstraklasie. Nikt nie chce być mistrzem Polski
Kim jest Arne Slot? Holender, który zastąpi Juergena Kloppa w Liverpoolu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł