Liga Mistrzów sensacji. Real Madryt i Bayern Monachium przegrywają

Borussia Dortmund i Brest niespodziewanie prowadzą po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów. W środowych spotkaniach sensacyjnych porażek doznał Real Madryt i Bayern Monachium.

Publikacja: 02.10.2024 23:15

Kylian Mbappe nie wpłynął na grę i wynik meczu

W tej serii z czterech francuskich klubów niespodzianki sprawiły te teoretycznie słabsze. We wtorek mistrzowie Francji z PSG przegrali na wyjeździe z Arsenalem Londyn 0:2, za to rewelacyjny Brest wygrał w Salzburgu z RB 4:0 i awansował na drugie miejsce w tabeli.

W środowych meczach Monaco, które w poprzedniej kolejce pokonało Barcelonę 2:1, w ostatniej chwili uratowało remis w Zagrzebiu z Dinamem. O nie lada wyczyn postarało się Lille. Pokonać Real Madryt to jeden z najbardziej spektakularnych wyników klubu z północnej Francji.

Trener Lille Pep Genesio ma patent na wielkich trenerów

„Przeciw olbrzymowi” – zapowiadał spotkanie Lille – Real dziennik „L’Equipe”. Możliwość gry z najbardziej utytułowanym klubem Europy był dla Francuzów wyróżnieniem, ale też ogromną niewiadomą podszytą strachem o to, czy nie dojdzie do kompromitacji.

Lille, choć było w stanie trzy lata temu wygrać ligę i wyprzedzić PSG, uważane jest na krajowym poziomie za przeciętny zespół. 90-milionowy budżet sytuuje go w połowie tabeli. W tym sezonie w Ligue 1 zajmuje po sześciu kolejkach piąte miejsce, przegrało już dwukrotnie.

Atutem tej drużyny jest trener Bruno Genesio. W kraju mówią na 58-letniego szkoleniowca „Pep Genesio” z powodu uwielbienia, jakie żywi do trenera Manchesteru City. Kiedy był w Olympique Lyon, pokonał swojego idola na wyjeździe 2:1, a w Lyonie zremisował. W tej edycji Ligi Mistrzów, w kwalifikacjach Lille pod jego wodzą wyeliminowało, prowadzone przez Jose Mourinho, Fenerbahce Stambuł. Teraz ograło Real Carlo Ancelottiego. Jak widać Genesio potrafi rozpracować najlepszych.

Zwycięska bramka dla Lille padła pod koniec pierwszej połowy z rzutu karnego. Wątpliwości nie było. Eduardo Camavinga wcześniej zagrał piłkę ręką. „Jedenastkę” wykorzystał Kanadyjczyk Jonathan David.

W wyjściowym składzie Realu w ataku wystąpił 18-letni Endrick. Po niespełna godzinie gry zmienił go Kylian Mbappe. Nie wpłynął na grę i wynik meczu.

Jak Bayern Monachium przegrał w Birmingham?

W Birmingham Aston Villa, równie niespodziewanie jak Lille Real, pokonał Bayern Monachium. Rezerwowymi w drużynie z Wysp Brytyjskich był niedawny reprezentant Polski Matty Cash i rezerwowy bramkarz Oliwier Zych.

Gospodarze zagrali odważnie. W pierwszej połowie Pau Torres strzelił gola, nieuznanego z powodu spalonego. Manuela Neuera pokonał już prawidłowo w 72. minucie Jhon Duran, oddając piękny strzał lewą nogą. Bayern walczył do końca. W końcówce Aston Villę kilkakrotnie ratował świetnymi interwencjami argentyński mistrz świata Emiliano Martinez.

Drugie zwycięstwo w tej edycji LM odniósł Liverpool. Wygrał 2:0 z Bolonią, w której bramce stał Łukasz Skorupski, a przez 62. minuty grał Kacper Urbański.

• 10. Sparta Praga 4 pkt 4:1

Kiedy 3. kolejka Ligi Mistrzów? Z kim zagra FC Barcelona?

Trzecia kolejka Ligi Mistrzów w nowej formule odbędzie się 22 i 23 października. Hitem będzie spotkanie finalistów poprzedniej edycji Real Madryt – Borussia Dortmund oraz Barcelony z Bayernem Monachium. Robert Lewandowski i trener Hansi Flick staną przed wielkim sportowym i emocjonalnym wyzwaniem.