Liga Mistrzów. Szczęsny z trybun oglądał gole Lewandowskiego dla Barcelony

Robert Lewandowski w meczu Barcelony z Young Boys Berno strzelił 95. i 96. gola w Lidze Mistrzów. Bramki kolegi na stadionie podziwiał Wojciech Szczęsny, który w środę ma podpisać kontrakt z klubem z Katalonii. Aż 7:1 wygrała Borussia Dortmund. We wtorkowych hitach Arsenal pokonał PSG, a Bayer Leverkusen - AC Milan.

Publikacja: 01.10.2024 23:04

Robert Lewandowski w meczu Barcelony z Young Boys Berno strzelił 95. i 96. gola w Lidze Mistrzów

Liga Mistrzów po reformie, rozszerzeniu do 36 drużyn i wprowadzeniu tzw. fazy ligowej z jedną dużą tabelą zamiast grup czterozespołowych, swoją premierową kolejkę rozgrywała w aż trzydniowym cyklu – od wtorku do czwartku. Druga kolejka (i każda kolejna za wyjątkiem ostatniej, zaplanowanej na 29 stycznia) została już rozpisana tradycyjnie, na wtorek i środę.

Świetnie w „nowej” Lidze Mistrzów spisują się drużyny niemieckie, w tym Borussia Dortmund, w której od tego sezonu asystentem trenera jest Łukasz Piszczek. BVB po pokonaniu na wyjeździe Club Brugge (3:0), tym razem aż 7:1 zdeklasowała szkocki Celtic. Hat-trickiem popisał się Karim Adeyemi.

Drugie zwycięstwo odniósł też we wtorek Bayer Leverkusen trenera Xabiego Alonso. Mistrz Niemiec zdominował na boisku AC Milan dużo bardziej niż wskazuje na to skromny wymiar zwycięstwa. W środę do gry – i walkę o fotel lidera tabeli Ligi Mistrzów – wraca Bayern, który w pierwszej kolejce rozłożył na łopatki Dinamo Zagrzeb (9:2).

Między Borussię i Bayer po wtorkowych grach w tabeli sensacyjnie wcisnął się francuski Brest, który tym razem aż 4:0 pokonał słabiutki Salzburg z Kamilem Piątkowskim w składzie. Po 4:0 swoje mecze wygrały Inter (z Crveną Zvezdą) i Manchester City (ze Slovanem Bratysława), które w pierwszej kolejce bezbramkowo zremisowały.

• 8. Arsenal 4 pkt 2:0

Prestiżowy mecz w Londynie wygrał Arsenal – do pokonania PSG wystarczyły gole Havertza i Saki. Jakub Kiwior wszedł na boisko od początku drugiej połowy. Z polskiej perspektywy najciekawsze było jednak to, co na boisku – i na trybunach – działo się w Barcelonie.

Liga Mistrzów. Barcelona – Young Boys, gole Lewandowskiego [WIDEO]

FC Barcelona ten sezon Ligi Mistrzów rozpoczęła od porażki z AS Monaco, więc wygrana z Young Boys Berno była dla niej obowiązkiem. I już po pierwszej połowie, za sprawą m.in. Roberta Lewandowskiego, zwycięstwo Katalończyków stało się oczywiste.

Już w 8. minucie meczu Lamine Yamal i Raphinha szybko wymienili podania, a Robert Lewandowski z bliska kopnął piłkę do praktycznie pustej bramki. Niecałe pół godziny później swoje gole dołożyli Raphinha i Inigo Martinez i do przerwy było 3:0. Kapitan reprezentacji Polski swojego drugiego gola dołożył w 51. minucie – też z bliska, ale tym razem po uderzeniu piłki głową. Ostatecznie Barcelona wygrała 5:0.

Dla kibiców Barcelony – zwłaszcza tych z Polski – równie ważne jak to, co na boisku, było to, kto znalazł się na trybunach. Zgodnie z przypuszczeniami, mecz z Young Boys oglądał na stadionie Wojciech Szczęsny. W środę polski bramkarz ma podpisać roczny kontrakt z Barceloną.

Najwięcej goli w Lidze Mistrzów – Lewandowski tylko za Messim i Cristiano Ronaldo

Wojciech Szczęsny zobaczył więc 95. i 96. gola Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów. Tylko dwóch piłkarzy w historii (Cristiano Ronaldo i Leo Messi) strzeliło więcej goli w historii tych rozgrywek. Jednocześnie, jak podkreślają statystycy, Robert Lewandowski aż 51 z tych 96 goli strzelił po ukończeniu 30. roku życia (pod tym względem wyprzedza go tylko Cristiano Ronaldo.