Szóste Euro Cristiano Ronaldo. Jaki cel stawia przed Portugalią?

39-letni Cristiano Ronaldo wystąpi w Niemczech w finałach Mistrzostw Europy po raz szósty. Debiutował na Euro 2004, czyli na turnieju, w którym Portugalia zdobyła tytuł wicemistrza Europy po sensacyjnej porażce w finale z Grekami.

Publikacja: 14.06.2024 10:03

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Foto: REUTERS/Rodrigo Antunes

Ronaldo ma na swoim koncie tytuł mistrza Europy z 2016 roku, chociaż finał oglądał głównie zza linii bocznej z powodu doznanej kontuzji. Portugalia bez Ronaldo wygrała wówczas z Francją po dogrywce 1:0.

Cristiano Ronaldo po przyjechaniu do Niemiec wspomina mundial w 2006 roku

Teraz zawodnik, który zagrał dla Portugalii 207 razy i strzelił dla niej 130 goli (jest światowym rekordzistą zarówno jeśli chodzi o liczbę meczów w barwach kadry, jak i liczbę strzelonych dla reprezentacji goli) wspomina mundial w 2006 roku, który był rozgrywany w Niemczech. Ronaldo wraz z reprezentacją Portugalii zajął wówczas czwarte miejsce.

- Mam dobre wspomnienia z tego czasu, czuję. że coś się zmieniło, ale nadal jest to wyjątkowe — powiedział dodając, że gdy w drodze do bazy treningowej Portugalii na Euro widział tłumy kibiców portugalskich i niemieckich „przywołało to wspomnienia sprzed 18 lat”.

Czytaj więcej

Euro 2024 zapędzi nas przed TV i do sklepów. Sieci szykują promocje

Portugalia trafiła na Euro do stosunkowo łatwej grupy, w której mierzy się z Turcją, Czechami i debiutującą na imprezie takiej rangi Gruzją.

Cristiano Ronaldo o Portugalii na Euro 2024: To pokolenie zasługuje na wygranie turnieju

Mówiąc o celach Portugalii na Euro Ronaldo zawiesza poprzeczkę wysoko. - Półfinały? Mam nadzieję, że dotrzemy dalej — stwierdził. - Musimy robić krok po kroku, żyć chwilą, zachowywać spokój i ciężko pracować. Zespół jest dobrze przygotowany — dodał.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki jest obecnie zawodnikiem saudyjskiego Al-Nassr, które po raz pierwszy będzie mieć swoich „reprezentantów” na Mistrzostwach Europy (zawodnikiem Al-Nassr jest też Aymeric Laporte z Hiszpanii i Marcelo Brozović z Chorwacji). Dla drużyny z Arabii Saudyjskiej strzelił w ostatnim sezonie 50 goli.

- Czuję się przygotowany do rywalizacji — zapewnił Ronaldo.

- Piłka mnie cieszy, a rekordy są efektem ubocznym, nie celem — przychodzą naturalnie. Chodzi o cieszenie się grą, dobrą grę i zapewnienie, że drużyna wygra — podkreślił.

- Sądzę, że to pokolenie (piłkarzy) zasługuje na wygranie turnieju o takiej randze, ale musimy robić to krok po kroku. Marzenia są dobre, musimy marzyć - podsumował.

Ronaldo ma na swoim koncie tytuł mistrza Europy z 2016 roku, chociaż finał oglądał głównie zza linii bocznej z powodu doznanej kontuzji. Portugalia bez Ronaldo wygrała wówczas z Francją po dogrywce 1:0.

Cristiano Ronaldo po przyjechaniu do Niemiec wspomina mundial w 2006 roku

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Piłka nożna
Trzy gole Jesusa Imaza. Jagiellonia wygrywa 4:0
Piłka nożna
Polskie drużyny w walce o europejskie puchary. Wszyscy chcą się dostać na salony
Piłka nożna
Mieli grać w europejskich pucharach, wkrótce mogą przestać istnieć. Ukraiński klub na skraju upadku
Piłka nożna
Kim jest Leny Yoro - nastolatek, za którego Manchester United zapłacił fortunę?
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Piłka nożna
Wraca Ekstraklasa. Czy i dlaczego warto się tym ekscytować?