Aktualizacja: 16.02.2025 14:54 Publikacja: 25.12.2023 19:44
Piotr Zieliński
Foto: PAP/PA
Saga związana z podpisaniem nowego kontraktu lub ewentualnym odejście z Napoli, w której główną rolę odgrywa Zieliński, nie ma końca. Zaczęło się latem, kiedy do końca obecnej umowy z mistrzem Włoch Polakowi został rok i otrzymał on – podobno – bajeczną ofertę z Arabii Saudyjskiej za 15 mln euro rocznie, czyli trzykrotnie więcej niż zarabia w Neapolu. Transfer ostatecznie nie doszedł jednak do skutku.
Decydujące okazało się stanowisko piłkarza, a może przede wszystkim jego żony. Zieliński został w klubie mając świadomość, że nawet, jeśli podpisze nowy kontrakt, to zarobi mniej. Wszystko zostało podobno dogadane, ale do domknięcia umowy wciąż nie doszło. Włoskie media coraz częściej piszą za to o zainteresowaniu reprezentantem Polski ze strony innych klubów.
16-letni pomocnik zanotował symboliczny występ w wygranym meczu z Metz. W dniu, w którym jego brat Kylian, obchodził 25. urodziny.
Łukasz Fabiański, choć niebawem skończy 39 lat, pozostanie piłkarzem West Hamu United. Władze klubu byłego reprezentanta Polski cenią i chcą mieć go na dłużej.
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że FIFA i UEFA działały niezgodnie z prawem, strasząc sankcjami kluby, które chciały utworzenia elitarnych rozgrywek.
Bayern przyjechał do Leverkusen, by nie przegrać i swój cel osiągnął. Bezbramkowy remis sprawia, że wciąż ma osiem punktów przewagi nad Bayerem i jest na dobrej drodze, by odebrać mu mistrzostwo Niemiec.
Kim Dzong Un zakazuje telewizyjnych transmisji meczów trzech drużyn występujących w Premier League. W każdej z nich występują zawodnicy z Korei Południowej.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
W najbliższy wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotka się z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. To część szerszego planu kandydata KO na prezydenta, który dotyczy bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.
Rodzina Michaela Schumachera padła ofiarą próby szantażu. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonego śledztwa i przesłuchaniu świadków sędzia ogłosił wyrok.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawiają po burzy wywołanej przez Amerykanów.
Państwa europejskie nie stworzą jednej, zjednoczonej armii w odpowiedzi na zagrożenia ze strony Rosji - uważa minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Sikorski pytany był o pomysł prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który podczas monachijskiej konferencji bezpieczeństwa wzywał do budowania "sił zbrojnych Europy".
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zawiesiła na trzy miesiące Jannika Sinnera. Liderowi rankingu ATP groziła dwuletnia dyskwalifikacja. Obie strony zawarły ugodę. Porozumienie wywołało gorącą dyskusję i wiele wątpliwości.
„Czy Pani/Pana zdaniem rząd Donalda Tuska jest w stanie poprawić sytuację gospodarczą Polski?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas