"Robert Lewandowski przychodzi na ratunek". Barcelona wygrała po jego golach

Polski napastnik wreszcie się przełamał, strzelił dwa gole i został zawodnikiem meczu, a drużyna z Katalonii pokonała 2:1 Deportivo Alaves.

Publikacja: 12.11.2023 21:21

Robert Lewandowski

Barcelona dała się zaskoczyć rywalowi z dolnej części tabeli. Nie minęło 20 sekund i przegrywała 0:1. Potem biła głową w mur. Nic dziwnego, że gdy piłkarze Xaviego schodzili na przerwę, żegnały ich gwizdy.

W szatni musiały paść męskie słowa, bo kilka minut po powrocie na boisko Barca w końcu zdołała wyrównać po efektownym trafieniu głową Lewandowskiego. To była jego pierwsza bramka od 23 września. Licznik zatrzymał się na sześciu z rzędu meczach bez gola, co i tak było najgorszą serią Polaka w klubie od blisko 13 lat.

Robert Lewandowski bez gola od września. Tak złej serii nie miał od ponad dekady