Liga Mistrzów. Czy Kamil Grabara zatrzyma Manchester United

Polski bramkarz FC Kopenhaga zagra we wtorek na Old Trafford. Pracy mu nie zabraknie, bo Manchester United bardzo potrzebuje punktów.

Publikacja: 24.10.2023 11:16

Kamil Grabara

Kamil Grabara przed rokiem zatrzymał w fazie grupowej piłkarzy Manchesteru City (0:0) i Borussii Dortmund (1:1). W tym sezonie rywalizował już z Galatasaray (2:2) i Bayernem (1:2). Teraz przyszła pora na kolejnego przeciwnika z górnej półki.

Dla Manchesteru United będzie to wieczór szczególny - pierwszy na Old Trafford po śmierci Bobby'ego Charltona. Piłkarze Erika ten Haga po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów mają zero punktów. Najpierw po szalonym meczu przegrali w Monachium 3:4 z Bayernem, później ulegli u siebie 2:3 Galatasaray Stambuł, choć do 70. minuty prowadzili 2:1.

Grabara za parę miesięcy zamieni Kopenhagę na Wolfsburg. Pewnie nie będzie miał okazji grać w Lidze Mistrzów, ale w Bundeslidze będzie co tydzień mógł mierzyć się z silnymi przeciwnikami. Występy na europejskich salonach są więc dobrym przetarciem przed transferem do Niemiec.

Liga Mistrzów: którzy polscy piłkarze zagrają jeszcze we wtorek

We wtorkowy wieczór będzie okazja, by zobaczyć nie tylko Grabarę, ale także kilku innych polskich piłkarzy. Napoli Piotra Zielińskiego poleciało do Berlina na spotkanie z Unionem. Lens Przemysława Frankowskiego podejmie natomiast PSV Eindhoven.

Zieliński zdobył już bramkę w meczu z Realem (2:3) i miał asystę w spotkaniu z Bragą (2:1). Frankowski przyczynił się z kolei do zwycięstwa nad Arsenalem (2:1).